مواد شوینده مناسب برای شستوشوی لباسشویی

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط S.mahmoudi 10/فروردین/1401

 

پاک کردن ماشین لباسشویی 

بعد از شستشن لباس های خود با لباسشویی بعد از مدت های زیاد  نیاز به پاک کردن دارد ، کف صابون در دیگ لباسشویی جمع میشود و نیاز به پاک کردن دارد که نیاز جدی به شستشو دارد  . یادگیری نحوه پاک کردن ماشین لباسشویی برای جلوگیری از بو ، کپک و کثیفی ضروری است . در اینجا نحوه پاک کردن اصولی واشر درب اصلی با استفاده از سرکه و جوش شیرین به شما یاد خواهیم داد . پاک کردن لباسشویی خود را هر شش ماه یک بار انجام دهید تا عملکرد ان افت نکند و طول عمر بیشتر برای شما داشته باشد پس هزینه کمتری برای لباسشویی خود خواهید کرد . 

 

 

مواد لازم برای پاک کردن لباسشویی

1. سرکه سفید مقطر 

2. جوش شیرین 

3. پارچه میکروفیبر 

4. مسواک 

5. بطری اب 

 

محصولات لباسشویی 

1. پاک کردن دیگ لباسشویی

سرکه خود را در یک بطری بریزید و ان را کامل در دیگ لباسشویی به طوری که تمام سطح ان را بپوشاند اسپری کنید . اطراف ان را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید به طوری که هیچ جای ان را بدون دست نخورده جای نگذارید . سرکه سفید یکی از بهترین محلول های طبیعی برای پاک کردن است ، بدون هیچ زحمتی لکه های سرسخت ، باقیمانده ها ، لکه های اب و حتی چربی ها را از بین میبرد . سرکه سفید میتواند با هزینه کم کار شما راه بیندازد و استفاده از ان بسیار اسان و عملکرد خوبی دارد پس همیشه در فهرست محلول های پاک کننده خود داشته باشید .

 

2. پاک کردن واشر های لاستیکی دور درب لباسشویی 

واشر های دور درب اصلی که درزگیر های دوردرب هستند به پاک کدرن کمی با دقت نیاز دارند ، رفتن اشغال ، کپک و حتی مو به انجا امکان دارد ، همانطور که همه اطراف ان را پاک کردید داخل ان را هم به خوبی با یک پارچه به ارامی پاک کنید تا عاری از هر کثیفی باشد . واشر را بعد از 3 شستشو پاک کنید تا عملکرد ان ها ضعیف نباشد .

 

3. پاک کردن لباسشویی در حالت کار

دو فنجان سرکه را اندازه گیری کنید و در دیگ لباسشویی بریزید ، ماشین لباسشویی را با اب داغ روشن کنید . در من. لباسشویی شستشو سریع را انتخاب کنید تا لباسشویی چرخه شستن را در یک ربع تمام کند البته به نوع لباسشویی شما هم بستگی دارد . بعد اتمام چرخه شستشو و تخلیه اب به ارامی با یک دستمال نم دار داخل دیگ لباسشویی را پاک کنید و بو بد و هرگونه باکتری از ان حذف شوده و برای استفاده دفعات دیگر لباسشویی شما اماده به کار میباشد و بهترین شستشو را خواهد داشت . این کار را هر چند بار در طول سال انجام دهید تا دیگ لباسشویی شما مثل روز اول درخشان باشد و نازل های اب مسدود نشوند . 

 

4. پاک کردن دیگ لباسشویی با جوش شیرین 

نصف فنجان جوش شیرین را داخل دیگ لباسشویی یریزد به طوری که لباسشویی شما حجم بیشتری دارد مقدار جوش شیرین را کمی بیشتر کنید . مانند مرحله قبل تنظیمات مربوطه را در پنل لباسشویی انتخاب کنید تا بالاترین و داغ ترین شسشتو به خوبی داخل دیگ را پاک کند . اگر لباسشویی شما 1400 دور است بهتر میتواند بچرخد و جوش شیرین دیگ را عاری از هرگونه باکتری و الژی میکند . در طول سال انجام دادن یکبار این کار باعث میشود عملکرد لباسشویی شما حفظ شود .

 

5. پاک کردن درب جلو لباسشویی

سرکه خود را روی یک پارچه میکروفیبر اسپری کنید و سپس به ارامی داخل و بیرون درب را تمیز کنید . سعی کنید تمامی قسمت های درب لباسشویی را خوب پارچه بکشید تا کثیفی بر روی ان برود . ظاهر لباسشویی خیلی با تمیز کردن درب ان بهتر میشود . اگر لباسشویی شما از نوع درب فضایی میباشد سعی کنید با پارچه های نرم تر ان را پاک کنید چون زیبایی بیشتر و حساسیت زیادتری دارند . با رعایت این چند نکات خط و خش بر روی درب ایجاد نمیشود و مقاومت و طول عمر بیشتری خواهد داشت . هنگام بارگیری لباس ها درب را ارام باز کنید تا ضربه به ان وارد نشود .

 

6. باز گذاشتن درب لباسشویی بعد از اتمام شستن 

هر بار بعد از شستن و استفاده از لباسشویی خود یک ربع درب لباسشویی خود را باز بگذارید تا رطوب داخل ان کامل خود شود و ایجاد بو های بد در لباسشویی مثل قبل نخواهد بود . در بعضی از لباسشویی های سری جدید شرکت الجی و لباسشویی های زیمنس یک برنامه در منوی لباسشویی وجود دارد که با انتخاب کردن ان لباسشویی بعد از پایان چرخه شستن به طور اتومات داخل لباسشویی را پاک میکند که با استفاده از گوشی هوشمند خود و متصل شدن با لباسشویی میتوانید این برنامه را انتخاب کنید . 


چند نکته مهم 

یکی از اشتباهات این است که لباس های بیش از حد توان لباسشویی را بارگیری کنید این کار باعث میشود که لباسشویی شما بیشتر فشار وارد شود و زود تر خراب شود پس سعی کنید متناسب با کیلو لباسشویی خود لباس ها را بارگیری کنید . بعضی فکر میکنند برای شستن بهتر لباس ها مواد شوینده بیشتر وارد لباسشویی کنند و لی این کار بی فایده بوده و ضرر هم برای لباسشویی دارد و سایش بیشتری ایجاد میکند ، حتی لباس ها هم را بهتر پاک نمیکند بلکه باقی مانده مواد شوینده بر ریو لباس های شما باقی میماند . برای اینکه بدانید چقدر مواد شوینده برای شستن مقدار لباس های خود به لباسشویی اضافه کنید به دفترچه همراه لباسشویی مراجعه بکنید تا اصول شستن لباس ها را یاد بگیرید . برای اینکه بهترین استفاده از لباسشویی را برای شستن لباس های خود داشته باشید بهترین برند مواد شوینده را از بازار تهیه کنید چون استفاده از مواد شوینده بی کیفیت هیچگونه باکتری را از لباس های شما را از بین نمیبرد . مواد شوینده با کیفیت لباس های شما را بهتر خواهند شست و به ساختار لباس هاس شما اسیب نمیزنند . 

 

سخن اخر 

هرگز لباسشویی خود را بیشتر از حد مجاز پر نکنید ، بارگذاری بیش از حد لباسشویی برای ان سخت است و میتواند باعث فرسودگی سریعتر شود و لباس ها را به خوبی تمیز نمیکند . با رعایت این چند موارد ساده و مهم میتوانید برای چندین سال از لباسشویی خود بهره ببرید و هزینه های کمتری برای تعمیر و نگهداری ان پرداخت کنید . 

 

قیمت لباسشویی

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL