بررسی تلویزیون Q60A سامسونگ و U8GQ هایسنس سایز 55 اینچ

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط س. محمودی 29/خرداد/1401

کدام تلویزیون Q60A و U8GQ برای خرید مناسب است؟

 تلویزیون سامسونگ Q60A  به نسبت تلویزیون هایسنس  U8GQ  ارزان تر است و هزینه کمتری برای خرید تلویزیون صرف میکنید . تلویزیون دستگاه خانگی و اداری میباشد و در هر محیطی میتوانید استفاده نمایید . تلویزیون هایسنس U8GQ برای گیمرها مناسب است زیرا پورت های ورودی HDMI2.1  پشتیبانی میشود . تلویزیون سامسونگ سری Q60A دارای سایز 55 اینچ و بزرگ تر و کوچک تر تنوع سایز بندی دارد . به شرح دو تلویزیون مطرح جهانی میپردازیم . 

 

تلویزیون هایسنس U8GQ

تلویزیون هایسنس مدل U8GQ  از کیفیت 4K ULTRA HD پشتیبانی میکند و با صفحه نمایش تخت تصاویری زنده و با کیفیت ارایه میدهد . U8GQ سری جدید تلویزیون هایسنس میباشد , سال 2021 روانه بازار گردیده است . صفحه نمایش تلویزیون IPS  میباشد و از نور پس زمینه DLED  استفاده میکند . پنل تلویزیون با فناوری عمق رنگ 8 بیت +FRC  مجهز میباشد و روشنایی فوق العاده 1000 نیت پشتیبانی میشود . نرخ تازه سازی تصاویر 120 هرتز میباشد و زاویه دید 178 درجه ای امکان میدهد در زاویه کیفیت 4K UHD  دریافت نمایید . فناوری HDR پشتیبانی میشود و برای بهبود رنگ ها و فریم ها و جزئیات تصاویر عمل میکند همچنین HLG , HDR 10 , +HDR 10 و  DOLBY VISION IQ هوشمند پشتیبانی میشود . انالیز محتوا به صورت هوشمند انجام میشود و در برترین کیفیت 4K  هر محتوای سینمایی و موزیک و بازیهای کنسولی را به نمایش میگذارد . طیف نور گسترده و سنسور نور محیط پشتیبانی میشود که هر جزئیات در کمترین نور محیط به صورت هوشمند و با کیفیت UHD  به نمایش گذاشته میشود و با رزولویشن 2160*3840 کیفیت برتر 4k  خلق میشود . 

پردازنده 4 هسته ای مدل hi-view ingine  در تلویزیون هایسنس U8GQ پشتیبانی میشود که هر پلتفرم و برنامه کیفیت تصویر و صوت و اتصالات را با سرعت بالا و کیفیت 4K UHD  پردازش میکند . کیفیت تصویر در مقابل 4K UPSCALING قرار میگیرد و ارتقا داده میشود . کدک های رمزگشا  HEVC (H.265) - VP9 - H.264 - MPEG4 - VC1 - MVC - MPEG2 پشتیبانی میشود و هر فرمت ویدیو را پخش میکند . فناوری سه بعدی دیجیتال در زاویه تلویزیون تعریف شده است تا کیفیتی کامل 4K  دریافت نمایید . پورت ورودی HDMI چهار عدد میباشد که HDMI2.1 - HDMI2.0eARC  پشتیبانی میشود تا هر بازی کنسولی و گسترده به تلویزیون هایسنس هوشمند U8GQ اتصال دهید و با گرافیک کامل و کیفیت 4K UHD  به اشتراک بگذارد همچنین سرعت تصاویر با 20 میلی ثانیه پردازش میشود یعنی تصاویر بدون تاری تصویری و کمی کیفیتی به نمایش گذاشته میشود . 

تلویزیون هایسنس 55 اینچ 4K UHD اسمارت U8GQ از سیستم عامل VIDAA U5.0 استفاده میکند و با برنامه VEWD  مرورگرهای وب را مدیریت میکند . سیستم عامل ویداا تلویزیون را به اینترنت اتصال میدهد از طریق کابلی و فناوری وای فای WIFI . تلویزیون هایسنس 55 اینچ U8GQ  انلاین باشد از پلتفرم NETFLIX  و ALEXA  و AMAZON  و YOUTUBE و هر مرورگر دیگری پشتیبانی میکند تا اشتراک گذاری دهید و جدید ترین فیلم و موزیک را اولین نفر باشید میبینید با کیفیت 4K UHD . فناوری WIFI  امکان میدهد بدون کابل از اینترنت بهره ببرید و موبایل هوشمند اتصال دهید , هر برنامه موبایلتان در تلویزیون پشتیبانی میشود .  

بلوتوث از دیگر اتصالات بدون کابل و وایرسل میباشد که موزیک موبایلتان را در باندهای تلویزیون پخش میکند . بلوتوث امکان میدهد کیفیت صدا را ارتقا دهید و در بعدیت 3D , 4D  پخش نمایید . پورت ورودی هدفون در دستری میباشد و کامپوزیت و کامپوننت در دسترس میباشد . کیفیت صدا تلویزیون هایسنس U8GQ هوشمند سایز 55 اینچ 30وات خروجی میباشد که در دو کانال پشتیبانی میشود . فناوری کیفیت صدای استریو نیکام NICAM  تعریف شده است و دالبی اتمس و دالبی دیجیتال MS12  در دسترس میباشد . 2.1.2 کانال خروجی صدا براورد شده است که فناوری اکولایزر سفارشی استفاده میشود . گیرنده دیجیتالی استفاده میشود و میتوانید کابل ماهواره به تلویزیون اتصال دهید .

تلویزیون سری یولد هایسنس 55 اینچ U8GQ

لیست قیمت تلویزیون هایسنس 

تلویزیون هایسنس اسمارت فورکا مدل U8QG بدون قاب

 

معرفی تلویزیون سامسونگ Q60A 

این پارت مقاله مربوط به تلویزیون هوشمند سامسونگ Q60A سایز 55 اینچ با کیفیت تصویر QLED  میباشد . فناوری QUANTUM DOT  در تلویزیون پشتیبانی میشود و با چیپ قدرتمند 4 هسته ای QUANTUM PROCESSOR LITE 4K  هر برنامه و کیفیت تصویر را مدیریت میکند تا  محتوایتان به صورت زنده و واقعی پخش گردد . رزولویشن 3840*2160 محتوای تان را به صورت 4K  به نمایش میگذارد به شیوه ای که کنتراست دقیق تصاویر و عمق رنگ بندی با کیفیت QLED  به نمایش گذاشته میشود . تلویزیون سری 6 سامسونگ Q60A دارای نرخ تازه سازی 100 هرتز میباشد . فناوری دینامیکی انالیز کیفیت تصاویر و ویدیو ها HDR  پشتیبانی میشود و با فرمت های +HDR 10 و  HLG و HDR 10  همچنین کنتراست مگا براورد کیفیت تصاویر را میدهد و فیلم و موزیک را به صورت زنده و واقعی به نمایش میگذارد . فناوری دالبی ویژن و دالبی اتمس پشتیبانی میشود تا فیلم سینمایی را در بهترین گرافیک و نرخ تازه سازی تصاویر و عمق رنگ بندی به اشتراک بگذارد همچنین کیفیت صدا توسط فناوری دالبی اتمس مورد پشتیبانی قرار میگیرد . فناوری کم نور محیط با سنسور تلویزیون تطبیق داده میشود و طبق نور محیط نوردهی تلویزیون را کنترل میکند و با کیفیت QLED  محتوا به نمایش گذاشته میشود . 

تلویزیون 55 اینچ سامسونگ Q60A  کیفیت تصویر 4K QLED  اسمارت دارای قدرت خروجی صدای 20W  میباشد که از دو کانال خروجی پردازش صدا میدهد . هر کانال 10 وات قدرت خروجی صدا میدهد . فناوری دالبی دیجیتال پلاس تعریف شده است و صدای تطبیقی به هر محتوای موزیک و سینمایی و ورزش و  . . . به جریان پخش میگذارد . QSYMPHONY  LITE  پشتیبانی میشود و با فناوری بلوتوث میتوانید ساندبار و سینما خانگی بدون کابل و سیم به اتصال دهید . کیفیت صدا ارتقا داده میشود و با کیفیت چند بعدی میتواند محیط را شلوغ و غوطه ور نماید . 

 تلویزیون هوشمند سامسونگ Q60A  با سیستم عامل TIZEN  کار مکیند . برنامه SMART THINQ  در دسترس میباشد تا اتصالات بیشتری مانند موبایل هوشمندتان را بدهید . مرورگر های مهم جهانی نظیر NETFLIX , GOOGLE ASSISTANT , AMAZON , ALEXA و مرورگر های متفاوت و مختلف دیگر پشتیبانی میشود . BIXBY  کنترل تلویزیون هوشمند سامسونگ میباشد که با صدای طبیعی شما انجام میشود . بر روی ریموت کنترل دکمه ویز VOICE تعبیه شده است و با گفتن  HI BIXB اتصال صوتی تلویزیون و شناساندن صدای شما انجام میشود . کنترل صوتی در مرورگرها کاربرد دارد و میتوانید هر ویدیو و بازی و عکس و موزیک را جستوجو نمایید . برای اتصال موبایل ایفون سیستم عامل IOS 10.0  به بالا و سیستم عامل  ANDROID 6.0  به بالا پشتیبانی میکند . برنامه 360 CAMERA ساپورت میکند تا دوربین موبایلتان به تلویزیون اتصال دهید . گیرنده دیجیتالی پشتیبانی میشود تا هزاران کانال را دریافت نمایید . 

پورت ورودی HDMI سه عدد و ورودی USB دو عدد میباشد , HDMI eARC  پشتیبانی میشود تا اتصال صوتی به سینماخانگی داشته باشید . HDMI CEC  پشتیبانی میشود تا هر دستگاه دیگر دیجیتالی به تلویزیون اتصال دهید . کامپوزیت و کامپوننت و اینترنت در دسترس میباشد و خط اتصالی RF  میتواند اتصالات بیشتری بدهد . 

طراحی تلویزیون سامسونگ Q60A با کیفیت تصویر 4K QLED اسمارت پایه وسط میباشد و از طراحی AIR SLIM  باریک برخوردار است . بدون قاب و بدون فریم ساخت شده است که قابلیت نصب به دیوار را دارد . تلویزیون سامسونگ 55 اینچ Q60A به شیوه ای طراحی شده است که فاصله مابین دیوار و تلویزیون در حداقل میباشد و نظم بسیار زیبایی میدهد . شلوغی کابلی ندارید زیرا بیشتر اتصالات به صورت وایرلس و بدون سیم انجام میشود . بلوتوث و wifi   از جمله فناوری های اتصالی بدون سیم میباشد . تلویزیون کره ای سامسونگ q60a  از رنگ titanum grey بهره میبرد که بسیار زیبا و ست برتری به محیط و نشیمن میدهد . 

تلویزیون 55 اینچ کیولد سامسونگ Q60A

لیست قیمت تلویزیون سامسونگ

تلویزیون سامسونگ کیولد 55 اینچ فورکا اسمارت مدل Q60A

 

نتیجه گیری : 

هر دو تلویزیون دارای کیفیت برتر و روشنایی بالاتر و گیرنده دیجیتالی و ماهواره ای هستند که بیشترین خدمات را میدهند . تلویزیون سامسونگ مدل 55Q60A  و تلویزیون هایسنس 55U8GQ  از رزولویشن 3840*2160 پیروی میکنند . پورت ورودی تلویزیون هایسنس U8GQ  اچ دی ام ای از فناوری HDMI2.1  پیروی میکند که برای گیمر ها و برای افرادی که به بازیهای کنسولی و گسترده علاقه دارند پشتیبانی میشود اما تلویزیون سامسونگ Q60A  از این فناوری برخوردار نیست . تلویزیون هایسنس مدل 55U8GQ  به نسبت تلویزیون سامسونگ 55Q60A  گرانتر است . تلویزیون سامسونگ از طراحی باریک air slim  پیروی میکند و باریک تر است به نسبت تلویزیون هایسنس u8gq  سایز 55 اینچ . نرخ تازه سازی تلویزیون هایسنس سایز 55 اینچ مدل u8gq  یکصد و بیست هرتز است اما تلویزیون 55 اینچ سامسونگ q60a  دارای نرخ تازه سازی 100 هرتز میباشد . هر دو تلویزیون قابلیت فناوری هوشمند اتصال به اینترنت و موبایل های اندروید و ios  را دارند . شما انتخاب میکنید کدام تلویزیون بهتر است و بازدهی کارایی شما را میدهد . مصرف کننده همیشه به دنبال تلویزیونی عالی با هزینه کم میباشد که تلویزیون سامسونگ q60a  سایز 55 اینچ میتواند گزینه خوبی باشد اما تلویزیون هایسنس کمی گران تر دست مصرف کننده میافتد . 

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL