پاک کردن داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط savankala 18/اسفند/1400

 

تمیز کردن ظرفشویی 

از انجایی که وقتی ظرفشویی میخریم و ان را نصب میکنیم میگویم که کار ظرفشویی فقط تمیز کردن ظرف ها است ، و براحتی فراموش میکنیم که نیاز های تمیز کردن خاص خود را دارد . تمیز کردن ظرفشویی بخش مهمی برای نگهداری ان است . تمیز کردن ظرفشویی باعث میشود عملکرد ان بهبود بیابد و از تعمیرات غیر ضروری ان بکاهیم و طول عمر ماشین ظرفشویی را برای چندین سال زیاد کنیم . در پایین به نکاتی اشاره میکنیم که شما کاربران میتوانید با استفاده از ان بتوانید به بهترین نحوه ممکن ان را تمیز و نگهداری کنید .

 

پاک کردن داخل ظرفشویی

هر وقت و هر زمان متوجه جمع شدن زباله ، لکه یا کثیفی دیگر روی داخل یا ظرفشویی خود شدید باید به طور منظم ان را چک کنید و به راه و روش اصولی ان را پاک کنید . در پایین چند نکته مهم و اصولی را برای شما توضیح میدهیم . 

1. هنگام تمیز کردن ظرفشویی ، ابتدا به ارامی و با پارچه ی نرم و لطیف پانل ظرفشویی را پاک کنید تا خوانا باشد .

2. با انتخاب برنامه Self Clean میتوانید لکه ها و بو ها را از وی پد پاک کنید ، ولی در انتخاب این برنامه مطمئن باشید که ماشین ظرفشویی خالی است .

3. برای پاک کردن داخل ظرفشویی سامسونگ خود ابتدا یک فنجان سرکه سفید را در سطح پایین ظرفشویی اسپری کنید سپس برنامه Sanitize را انتخاب کنید . این برنامه در طول چرخه شستشو نهایی را برای پاک سازی به 163 درجه نهایت میرساند .

 

 

 

نهایت تمیزی 

1. برای تمیز کردن عمیق نازل ها و فیلتر های ظرفشویی را بردارید سپس ان ها را یک شب کامل در سکه سفید بخیسانید .

2. سرکه سفید قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد به طوری که رسوبات معدنی ، کثیفی و اشغال هایی که انباشته شده اند را کامل از بین میبرد.

 

 

تمیز کردن فیلتر ها ظرفشویی 

بسیاری از ظرفشویی های سامسونگ دارای فیلتر از نوع قابل جابه جایی هستند که تمیز کردن ان ها بسیار اسان است . اگر ظرفشویی شما دارای فیلتر های جدا کننده هستند در مراحا زیر برای شما توضیح میدهیم تا ان ها را با روشی ساده . کاربردی ان ها را پاک کنید . به شما توصیه میکنیم که دائم فیلتر ها را تمیز کنید . خطا های مسدود شدن فیلتر به صورت 1E روی پنل شما ظاهر میشود که نشان میدهد اب از روی فیلتر های ظرفشویی شما عبور نمیکند .

 

1. ابتدا قفسه پایینی را بردارید .

2. دسته فیلتر را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا درب محفظه فیلتر باز شود .

3. درب فیلتر را بردارید سپس فیلتر را که در زیر ان قرار دارد را بردارید. 

4. کثیفی ها و مواد باقی مانده در کف ظرفشویی را پاک کنید و توصیه میکنیم به شما درب فیلتر را یک شب در سرکه سفید کامل بخیسانید و سپس ان ها را با اب به ارامی بشویید .

5. به ارامی و دقت فیلتر ها را دوباره نصب کنید . 

6. دسته فیلتر را جهت عقربه های ساعت تند کنید تا درب فیلتر کامل قفل شود .

 

 

مراحل تمیز کردن نازل ها 

نازل های اب را به طور منظم و دقیق تمیز کنید تا به ارامی بچرخند و اب را از طریق سوراخ های ان بپاشاند . اگر یکی از سوراخ های نازل مسدود شده باشد باعث میشود عملکرد شستشو کاهش بیابد و ذرات غذا روی ظروف باقی بماند . در پایین و مراحل زیر برای شما توضییح میدهیم که چگونه ان هارا پاک کنید .

 

1. قفسه هایی که دسترسی به نازل های اب را برای شما سخت میکنند را بردارید .

2. در پوش نازل را با چرخاندن خلاف جهت عقربه های ساعت باز کنید سپس نازل بالایی را بردارید .

3. نازل را با استفاده از یک برس یا مسواک قدیمی خوب و با ارامی پاک کنید . برای اطمینان از پاک شدن کامل ان نازل را یک شب کامل در سرکه سفید بخوابانید و ان را با اب به ارامی بشویید .

4. پس از پاک کردن نازل را مجدد وارد کنید و درب پوش را جهت عقربه ساعت ببندید . با چرخاندن نازل بررسی کنید که نازل به درستی میچرخد .

 

 

تمیز کردن پمپ تخلیه 

در برخی از ظرفشویی های سامسونگ وقتی فیلتر تخلیه برداشته میشود ، میتوانید به پمپ تخلیه دسترسی پیدا کنید . اگر اشغال و مواد اضافی در پمپ تخلیه گیر کند باعث ایجاد صدا های ناهنجار در ماشین ظرفشویی شما میشود و اب به درستی تخلیه نمیشود . کم پیش میاید که شما یه پمپ تخلیه دسترسی داشته باشید اما اگر قابل دسترسی باشد ، دفترچه راهنمای ظرفشویی شما حاوی دستور العمل هایی برای تمیز کردن اصولی ان است .

 

جهت تمیز اصولی ظرفشویی شما مراحل نوشته شده بالا را طبق مطابق انجام داده تا همیشه ظرفشویی شما کارکرد عالی داشته باشد و طول عمر زیاد تری برای شما به همراه داشته باشد . 

با تشکر تیم تحقیقاتی ساوان کالا 

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL