تفاوت تلویزیون 2021 Q70 سامسونگ و NANO90 ال جی

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط س محمودی 4/خرداد/1401

 

 

تفاوت تلویزیون Q70 2021 سامسونگ و NANO90 الجی 

دو برند اصلی و دو برند تلویزیون مهم جهانی ال جی و سامسونگ در مدل های NANO90 LG  و  Q70 SAMSUNG  در سال 2021 عرضه بازار گردید . اولین رکن این تلویزیون ها سایز بندی میباشد تا مصرف کنندگان و مشتریان بتوانند طبق نشیمن و محیط سایز تلویزیون را تهیه نمایند . تلویزیون ال جی NANO90  و ساسمونگ Q70 2021  با سایز بندی 55 و اینچ 65 , 75 و 82 و 85 و 86 اینچ ساخت شده است که هر سایز تلویزیون طبق نیاز شما مصرف کننده در کشور عزیزمان پیدا میشود . 

تفاوت ظاهری تلویزیون q70 و nano90 ال جی

 

تفاوت های اصلی 

صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ Q70 2021  از پنل VA استفاده میکند , از کیفیت تصویر بالایی برخوردار میباشد اما در زاویه کیفیت اصلی را از دست میدهد ,  تلویزیون ال جی NANO90 2021  از  صفحه نمایش IPS  استفاده میکند که دارای دقت را رنگ بالا و زاویه دید خوبی میباشد اما در رو برو کنتراست خوبی را ارایه نمیدهد . فناوری LOCAL DIMMING  نوردهی تلویزیون را تامین میکند و در زاویه و در روبرو کیفیت تصویر را ارایه میدهد که صفحه نمایش با فناوری VA  امتیازی در ارایه تصاویر با زاویه ندارد اما صفحه نمایش IPS  دارای 5 امتیاز میباشد زیرا در زاویه میتواند تصاویر با کیفیت را خلق نماید . همچنین در تاریکی بسیار مهم میباشد تا رنگ بندی را به نمایش بگذارد . 

کنتراست CONTRAST فناوری اصلی تشکیل دهنده کیفیت تصویر میباشد که میزان روشنایی در سیاه و سفید را تشکیل میدهد یعنی تفکیک روشنایی بین سیاه و سفید را تشکیل میدهد ,  پس تلویزیون ال جی NANO95  با صفحه نمایش IPS  دارای 6.2 نمره و تلویزیون سامسونگ Q70 دارای نمره 9.4 کنتراست دقیق میباشد . 

فناوری BLACK UNIFORMITY  در تلویزیون برای محیط های تاریک براورد میشود تا فیلم ها را در کیفیت برتری به اشتراک بگذارد . این فناوری در تلویزیون سامسونگ Q70 2021 دارای نمره 9 میباشد اما تلویزیون ال جی NANO90 2021  امتیاز 5.7 را دریافت کرده است . 

فناوری PRE CALIBRATION یعنی دقت رنگ تلویزیون قبل از انالیز ویدیوها و محتوا میباشد که تراز رنگ بندی و تراز روشنایی را تشخیص میدهد . تلویزیون سامسونگ Q70  با 8 امتیاز از 10 امتیاز از تلویزیون ال جی NANO90  با 3 امتیاز پیشی دارد . 

هر محتوایی که در تلویزیون سامسونگ Q70 2021  پخش گردد با کیفیت عالی به نمایش گذاشته میشود که در محیط با روشنایی استاندارد بهترین کیفیت به اجرا گذاشته میشود اما در محیط تاریک کیفیت HDR  و سطح ارتقا تصویر از 720 پیکسل به 4K  به نسبت کمتری ارتقا داده میشود ولی تلویزیون ال جی در تاریکی میتواند زاویه دید بهتری و کیفیت تصویر بهتری ارایه دهد و هنگامی در روبرو به تلویزیون نگاه میکنید متوجه تاری قسمتی از تصویر خواهید شد . 

تفاوت کیفیت تصویر Q70 سامسونگ با NANO90 الجی

 

طراحی تلویزیون 

تلویزیون سامسونگ مدل Q70  و تلویزیون ال جی مدل NANO90  دارای طراحی AIR SLIM  هستند که بسیار باریک و بدون قاب و بدون فریم طراحی و ساخت شده اند . هر دو تلویزیون دارای پایه کناری هستند و قابلیت نصب به دیوار را دارند همچنین در زاویه کناری از باریکی بسیار عالی بهره میبرند که کمترین فضا را میگیرد . تلویزیون سامسونگ Q70 باریک بدون قاب و بدون فریم میباشد که دارای گیره کابل ها میباشد تا نظم دکوراسیون را حفظ نماید . پایه های پهن نیاز به دکوراسیونی برای حمل پایه ها و تلویزیون میباشد اگر تلویزیون را به دیوار نصب نمیکنید . تلویزیون ال جی NANO90  با دو پایه کناری و بدون حاشیه و طراحی مینیمالیستی دارای پایه پهن میباشد که تعادل تلویزیون را حفظ میکند و نیاز به دکوراسیونی نسبتا بزرگ دارد . در قسمت پشت تلویزیون ها پورت های ورودی به پهلو میباشد و راحت میتوانید اتصالات را بدهید . قاب پشتی تلویزیون ال جی NANO 90  زیاد براق نیست و دسترسی اسان را میدهد . 

اتصالاتی در زمینه HDMI به تعداد 4 پورت تعبیع شده است و همچنین پورت ورودی USB در تلویزیون ال جی NANO90  سه عدد میباشد همچنین در تلویزیون سامسونگ Q70  دو ورودی داده شده است . برای اتصال کابلی خروجی صوتی Digital Optical Audio Out  در هر دو تلویزیون ال جی NANO90 و سامسونگ Q70  استفاده میشود . پورت ورودی TUNER و ETHERNET  پشتیبانی میشود و هر کدام از تلویزیون ال جی و سامسونگ 1 ورودی تعبیه شده است .

ARC  در پورت ورودی HDMI3 پشتیبانی میشود همچنین در تلوزیون سامسونگ Q70  و ال جی NANO90  فناوری eARC  در ورودی HDMI2.1  پشتیبانی میشود . برای کیفیت DOLBY DIGITAL  میتوانید ارتباط ورودی HDMI استفاده نمایید تا کیفیت برتر تلویزیون برای هر محتوابه اجرا گذاشته شود . 

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ کیولد Q70A

تفاوت تلویزیون الجی NANO90 با Q70 سامسونگ

 

کیفیت صدا 

کیفیت صدا در تلویزیون ال جی و سامسونگ به ترتیب مدل NANO90 و Q70  با قدرت 20W  خروجی محیط را احاطه میکند که در دو کانال خروجی یعنی دو بلندگو و هر خروجی 10W  قدرت صدا تولید میکند . سطح فرکانس هر تن صدایی با دقت بالایی به اجرا گذاشته میشود که سامسونگ دارای 80 هرتز دقت و ال جی با 71.27 هرتز دقت صدا به اجرا میگذارند . کیفیت صدا به صورت استاندارد به اجرا گذاشته میشود و هر حالت کیفیت صدا به صورت تطبیقی محتوا به اشتراک گذاشته میشود . 

 

اتصالات هوشمند 

تلویزیون ال جی NANO90  قابلیت تصال به اینترنت را دارد که از پلتفرم و سیستم عامل WEBOS  پشتیبانی میکند اما در رقیب روبرو تلویزیون سامسونگ Q70  از سیستم عامل TIZEN  استفاده میکند و هر دو سیستم عامل میتواند در مرورگر ها اشتراک گذاری بدهد که مشهورترین انها NETFLIX , PRIME VIDEO  میباشد که به صورت کامل پشتیبانی میشود . سیستم عامل سامسونگ و ال جی با ورژن 2020 TIZEN  و WEBOS6.0  طبق برنامه ریزی شده و پشتیبانی از نرم افزار ها میتواند خدمات اینترنتی بدهد . تلویزیون ال جی NANO90  و تلویزیون سامسونگ Q70  هر دو در هنگام پردازش برنامه های هوشمند از فناوری EASE OF USE پشتیبانی میکند و کیفیت تصویر در فریم بندی و ارتقا کیفیتی را به اجرا میگذارد . زمان مورد نیاز برای راه اندازی هر برنامه فقط 2 ثانیه میباشد یعنی هر برنامه در میان برها و YOUTUBE به اجرا بگذارید فقط 2SEC  زمان مورد نیاز میباشد . اندازه تصویر در تلویزیون سامسونگ میتوانید تنظیم دهید و به 16.9 تغییر دهید و هر برنامه و بازی را بتوانید در اندازه کامل دریافت نمایید اما تلویزیون ال جی NANO90 سیستم عامل تلویزیون WEBOS  را بروزرسانی کرده است و میتواند هر برنامه را به صورت روان به اجرا بگذارد .

 

ریموت کنترل هوشمند 

تلویزیون سامسونگ Q70   از ریموت کنترل STANDARD  استفاده میکند که میتوانید به NETFLIX , PRIME VIDEO دسترسی داشته باشید همچنین دکمه VOICE  در ریموت کنترل تعبیه شده است تا بتوانید به برنامه های ALEXA , GOOGLE ASSISTANT , BIXBY  دسترسی داشته باشید و با صدای طبیعی خودتان برنامه ها را جستوجو و اجرا نمایید . 

ریموت کنترل هوشمند تلویزیون ال جی NANO90 4K OLED  قابلیت های بیشتری در زمینه کنترل تلویزیون دارد . دکمه های میان بر و دکمه های NETFLIX , DISNEY , AMAZON PRIME VIDEO  تعریف شده است و دکمه کنترل صوتی تلویزیون VOICE  بر روی ریموت کنترل در دسترس میباشد . از طریق صدای تان با ریموت کنترل به پلتفرم های  ALEXA - GOOGLE ASSISTANT دسترسی دارید . کنترل صوتی امکان نمیدهد تا تنظیمات تلویزیون را تغییر دهید .

تفاوت کنترل تلویزیون Q70 با NANO90

 

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL