بررسی تفاوت تلویزیون ال جی C1 و سونی A80J کدام برای خرید بهتر است

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط ساوان کالا 26/اردیبهشت/1401

تلویزیون OLED سونی A80J و C1 ال جی

کیفیت تصویر OLED  امروزه در صنعت تلویزیون یکی از بهترین کیفیت ها در این صنعت میباشد تا کیفیت تصویر در روشنایی و تاریکی و در رنگ بندی در بالاترین سطح به اشتراک گذاشته شود . تلویزیون های سری OLED  از فناوری روز دنیا استفاده میکنند که میتواند در مدل های C1  و A80J  ال جی و سونی پرچم دار میباشد اما با هزینه های کمی بالا خریداری میکنید . تلویزیون یک اثر هوشمند لوازم خانگی میباشد که هر چه به تکنولوژی روز دنیا مجهز باشد میتواند پرچم دار تلویزیون های سطح جهانی باشد که تلویزیون ال جی C1  و تلویزیون سونی A80J میتواند جزئی از تلویزیون های پرچم دار در سال 2021 باشد . به شرح بیشتر تلویزیون های ال جی C1 و تلویزیون سونی A80J  میپردازیم تا شما انتخاب کنید کدام تلویزیون بهتر است .

قیمت تلویزیون سونی A80J  به نسبت تلویزیون ال جی C1 2021  گران تر بوده است یعنی هر سایز تلویزیون را انتخاب نمایید قیمت سونی بالاتر است یعنی دو پرچم دار تلویزیون همیشه ال جی C1  ارزان تر بوده است . تلویزیون ال جی C1  دارای سایز بندی بیشتری به نسبت سونی A80J  میباشد و در این زمینه LG OLED C1 برنده سایز بندی و قیمت ارزان تر میباشد . 

 

طراحی تلویزیون 

تلویزیون ال جی OLED C1 

تلویزیون ال جی C1  دارای بسته بندی متفاوتی میباشد یعنی مدل دقیق هر سایز ال جی C1  متفاوت میباشد . برای سفارشات خاص و برای مشتریان خاص که از شرکت و کمپانی ال جی مختص به خود خرید میکنند میتواند بنا به رنگ بندی پایه و قاب تلویزیون متفاوت باشد همچنین رنگ را مشتریان میتوانند انتخاب کنند . فریم های جلویی تلویزیون میتواند در رنگ بندی مات ساخته شود و مشتریان با خرید خصوصی و با سفارشات خصوصی خود با طراحی جداگانه ای خرید نمایند  . مثلا قاب پشتی را رنگ سفید و پایه ها را نقره ای روشن تر سفارش میدهند . قاب سفید کمک میکند تا پورت های ورودی را اسان تر پیدا کنید و سریع تر عمل کنید اما این در زمینه طراحی جزئی تلویزیون C1  میباشد . در بیشتر طراحی های تلویزیون ال جی 6LA شبیه به C1  ساخت شده است یا مدل LG CX  مشابه مدل تلویزیون ال جی C9 2019 میباشد در حالیکه پایه های تلویزیون برای 65 اینچ به شیوه ای طراحی شده است تا تلویزیون را در پایین ترین سطح قرار دهد و نتوانید ارتفاع را بالا ببرید . اما در حالتی به دیوار نصب کنید مشابه همه تلویزیون های دیگر یک تلویزیون بسیار باریک با فریم بندی حداقل و صفحه نمایش تخت بدون هیچ نشانه ای میتواند تلویزیون را از مدل C1  حذف نماید یعنی متوجه مدل پیشرفته OLED C1 LG  نمیشوید . طراحی تلویزیون ال جی C1 بدون قاب و بدون فریم در نازکی بسیار زیبا و صفحه نمایش تخت ساخت شده است . برای جا دادن بلندگو ها در تلویزیون کل عمق تلویزیون به 1.8 اینچ یعنی 4.7 سانتیمتر میرسد همچنین پنل 3 میلیمتری و با قاب کمی ضخیم تر طراحی و ساخت شده است . یک برامدگی نازک در قسمت پایینی وسط برای جا دادن مادون قرمز و نور اماده به کار طراحی شده است . ریموت کنترل جادویی و هوشمند در تلویزیون ال جی C1 OLED با طراحی جدید تر و خوش دست و خوش فرم تر میتواند کارایی تلویزیون را در اختیار بگذارد . دکمه ها زیباتر و دکمه های میانبر بیشتری در ریموت کنترل داده شده است تا اسان تر بتوانید به هر برنامه سر بزنید و برسید . 

تلویزیون اولد الجی 77 اینچ مدل C1

تلویزیون اولد الجی 2022 مدل C2

تلویزیون اولد الجی 65 اینچ مدل C1 اسمارت فورکا

 

تلویزیون سونی OLED A80J 

تلویزیون سونی A80J  دارای طراحی باریک بدون قاب و بدون فریم میباشد که از قطر 5.3 سانتیمتر برخوردار است و در شکل و طراحی ظاهری از صفحه نمایش تخت برخوردار است ریموت کنترل هوشمند در تلویزیون تعبیه شده است که از دکمه میانبر ها برخوردار میباشد تا سریع تر بتوانید به برنامه دلخواه برسید . پایه تلویزیون قابل جابجایی میباشد یعنی دو پایه در کناره ها و قابلیت جابجایی میتواند خدماتی مدرن و برتری بدهد . بدون قاب و بدون فریم فوکوس شما را بر تلویزیون میدهد تا حواس پرتی نداشته باشید . پایه های قابل تنظیم کمک میکند تا ارتفاع تلویزیون را بالاتر بدهید و یا پایین تر پس برای کیفیت صدا و دوران صدا  میتوانید پایه ها را در تنظیم قرار دهید . پورت های ورودی در قسمت پشت تلویزیون قرار دارد . تلویزیون سونی OLED A80J  قابلیت قرار گرفتن در قاب دیواری را دارد و میتواند در دکوراسیون های شما به صورت مدرن تری خود را نمایان سازد .

تلویزیون های اولد سونی 

تلویزیون 55 اینچ اولد A80J

تلویزیون 65 اینچ اولد A80J

تلویزیون اولد سونی مدل A80J اسمارت فورکا

 

تفاوت در طراحی 

تفاوت در طراحی تلویزیون ال جی C1  و سونی A80J بدین شیوه میباشد که ضخامت تلویزیون ال جی COLED C1 تنها 4.7 سانتیمتر میباشد اما تلویزیون سونی OLED A80J  میزان 5.3 سانتیمتر ضخامت دارد و به نسبت قطور تر میباشد . پایه تلویزیون ال جی در وسط قرار دارد که تلویزیون را در پایین ترین سطح قرار میدهد اما تلویزیون سونی A80J  دارای پایه های کناری میباشد و قابل تنظیم تا برای صدا فضای بیشتری ایجاد نماید . در قسمت وسط پایینی تلویزیون ال جی C1  یک مرکز و برامدگی مادون قرمز و نور اماده به کار داده شده است که در تلویزیون سونی OLED A80J  این فناوری به صورت خلاصه ای تعریف شده است که مارک سونی در طراحی محتاتانه تری در قسمت پایین فریم قرار دارد  .

 

اتصالات 

تلویزیون های ال جی OLED C1  و سونی A80J  هر دو در قسمت پشتی دارای اتصالتی هستند که به شرح میپردازیم . هر دو تلویزیون دارای پورت هوایی و ماهواره ای ورزشی میباشند و دارای 3 پورت ورودی USB  و 4 پورت HDMI  میباشند . تفاوت اصلی در اتصالات این میباشد که دو پورت ورودی سونی HDMI 2.1  مجهز میباشد در حالیکه ال جی به 4 پورت ورودی HDMI 2.1 مجهز میباشد . همچنین تلویزیون سونی OLED A80J  از فناوری VRR  برای GAMER ها پشتیبانی نمیکند . 

 

کیفیت تصویر 

تلویزیون سونی OLED A80J  و ال جی OLED C1  از کیفیت 4K  با رزولویشن 3840*2160 بهره میبرند که دارای نرخ تازه سازی 120 هرتزی میباشند . هر دو تلویزیون از حالت ALLM  تاخیر ورودی کم استفاده میکنند که از فناوری DOLBY VISION نیز پشتیبانی به عمل میاورند . DOLBY ATMOS  برای تلویزیون ها استفاده و پشتیبانی میشود تا کیفیت صدا در تطبیق محتوای در حال پخش به جریان گذاشته شود . فناوری HGIG برای کنسول بازی ها در تلویزیون ال جی OLED C1  پشتیبانی میشود اما در تلویزیون سونی OLED A80J  این فناوری پشتیبانی نمیشود . اما به طور کلی در تلویزیون ال جی و سونی برای بازیها در کیفیت دقیق تر HDR پشتیبانی میشود . برای بازیهای کنسولی تلویزیون سونی A80J  فناوری و برنامه هوشمند AYUTO HDR TONE MAPPING استفاده میکند که فقط با PS5  سازگار میباشد . اما در کل GAMER  ها با تلویزیون LG OLED C1 میتواند بازیهای کنسولی و گسترده را بیشتر ساپورت نماید به نسبت تلویزیون سونی A80J .

برنامه FREE VIEW PLAY  در تلویزیون ال جی C1  پشتیبانی میشود اما در تلویزیون سونی OLED A80J این فناوری پشتیبانی نمیشود و نمیتواند مثلا BBC IPLAYER برنامه تلویزیونی را ساپورت نماید . در تلویزیون سونی A80J برنامه BRAVIA CORE  استفاده میشود تا بتوانید فیلم ها را با کیفیت بلورین 4K  ببینید و با قیمت ارزان تری فیلم های سینمایی را در تلویزیون تماشا نمایید . 

 

اتصال به اینترنت 

تلویزیون سونی OLED A80J  از سیستم عامل و پلتفرم GOOGLE TV استفاده میکند در حالیکه تلویزیون ال جی OLED C1  از سیست عامل WEBOS بهره میبرد . در تلویزیون ال جی OLED C1  پردازنده هوش مصنوعی الفا 7 ژن 4 پشتیبانی میشود تا کنترل تلویزیون را به صورت هوشمند انجام بدهد یعنی در هر زمینه ای که شما تصور کنید مانندCPU  عمل میکند . همچنین فناوری OBJECT ENHANCEMENT میتواند تشخیص تصاویر را بهبود ببخشد و در تقویت قرار دهد که تصاویر را در کیفیت 4K OLED به اشتراک میگذارد . کنتورینگ فناوری تقسیم بندی رنگ بندی در صفحه نمایش میباشد پس رنگ بندی را نواری به اشتراک نمیگذارد بلکه  تن پویا رنگ ها به نمایش گذاشته میشود .از نظر صدا برنامه AI SOUND ENHANCEMENT  پشتیبانی میشود تا کیفیت صدا در هر محتوا با کیفیت عالی و در موزیک با زیر و بم و یا با کیفیت باس و تریبل عالی به اشتراک گذاشته شود همچنین برنامه AUTO VOLUME LEVELING پشتیبانی میشود تا ناهماهنگی صدا و تصویر را به صورت کامل از بین ببرد . 

تلویزیون سونی OLED A80J از تراشه 4 هسته ای هوشمند COGNITIVE PROCESSOR XR  استفاده میکند و میتواند هر برنامه را به صورت هوشمند و هر مرورگر را در هوشمندی و محتوایتان را در زمینه پخش با کیفیت برتری به اشتراک بگذارد یعنی مانند مادر تلویزیون یا CPU  تلویزیون میتواند مدیریت را عهده دار باشد . این فناوری کمک میکند تا محتوا را همانند دیدن و شنیدن در بیرون با تلویزیون سونی A80J  به اشتراک بگذارد و درک بهتری داشته باشید . پردازنده XR  برای جزئیات تصاویر و میزان فریم بندی و تقویت هر پیکسل در روشنایی و در تایکی و رنگ بندی HDR  کمک میکند تا کیفیت بلورین 4K OLED  به نمایش گذاشته شود یعنی جزئیات تصاویر را در تقویت قرار میدهد و بازیابی تصاویر را انجام میدهد .

 

برتری ها 

تلویزیون سونی A80J  قابلیت پیشرفته تری در رنگ بندی و ارایه جزئیات تصاویر به نسبت الجی C1 دارد که میتواند کیفیت تصویر را در صافی و روانی به اشتراک بگذارد . هایلایت های روشن تلویزیون سونی OLED A80J  از نظر رنگ بندی و ارایه جزئیات و سایه و تاریکی میتواند کیفیت تصاویر را به نمایش بگذارد در کیفیت واقعی 4K اما در تلویزیون ال جی C1  این کیفیت مملوئ از جزئیات پشتیبانی نمیشود و به مراتب تلویزیون سونی A80J  از تلویزیون از جی C1  بهتر است . تلویزیون سونی OLED A80J  به مراتب کیفیت تصویر 3 بعدی و واضح تری به نمایش میگذارد . در حالیکه تلویزیون ال جی C1  کنترل حرکت تصاویر را دارا میباشد اما تلویزیون سونی A80J  به مراتب پیشرو صنعت کیفیت تصویر میباشد که با جزئیات بیشتری و به صورت واقعی هر محتوا را به اشتراک میگذارد . تلویزیون ال جی OLED C1  از کیفیت صدای روان و صوت قابل کنترل صوتی تار صوتی بلند میباشد تا دیالوگ را بهتر درک نمایید همچنین فناوری DOLBY ATMOS  پشتیبانی میشود و با خاموش کردن این برنامه کیفیت صدا باریک تر میشود و باس و تریبل در تقویت قرار نمیگیرد . 

تلویزیون سونی OLED A80J  به مراتب دارای کیفیت صدای بهتری میباشد یعنی از برنامه هوشمند AUTO + ACOUSTIC SURFACE SONY پشتیبانی میکند و باعث میشود تا محرک های کل تصویر به لرزش دراورد و به صورت موثری حس میکنید که این لرزش ها به بلندگو ها داده میشود تا کیفیت صدا  به اشتراک و دوران در محیط گذاشته شود و باعث میشود تا باس و تریبل در تقویت بالاتری قرار بگیرد که یک کیفیت صدای رویایی بدون ساب را دریافت میکنید . اما ووفر های تلویزیون ال جی OLED C1  در قسمت پایین قرار دارد .

در کل تلویزیون ال جی OLED C1  از نظر قیمت و ویژگی ها برتر است اما به نسبت تلویزیون SONY OLED A80J  از نظر کیفیت صدا و تصویر بهتر و برتر میباشد و بایستی هزینه بیشتری بدهید و بودجه را اضافه نمایید . شما خواننده این مقاله میتوانید با نکات بهتر از تلویزیون ها انتخاب نمایید کدام تلویزیون از ال جی و سونی را خریداری نمایید که فروشگاه اینترنتی ساوان کالا از دو پرچم دار تلویزیون سونی A80J و ال جی C1  برایتان صحبت میکند یعنی شما در زمینه تلویزیون از دو برترین ها در جهان اطلاعات کسب میکنید .

تفاوت تلویزیون الجی C1 و سونی A80J

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL