استفاده از HDMI ARC در تلویزیون هوشمند سامسونگ

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط ساوان کالا 19/خرداد/1401

چگونگی استفاده از HDMI ARC در تلویزیون سامسونگ

تلویزیون شامل اتصالات دستگاه های دیجیتال و DVD  ها و بازیهای کنسولی و گسترده میباشد و از طریق پورتهای ورودی این اتصالات امکان پذیر میباشد . پورت ورودی HDMI  با ورژن های مختلف در دسترس میباشد و بنا به مدل های مختلف تلویزیون سامسونگ با ویژگی های فنی ساخت شده است . تلویزیون هوشمند سامسونگ در بازارهای جهانی و در بزینس جهانی خود محصولات را طبق نیاز و سفارشات مشتریان طراحی میکند تا ارزوهای مشتریان از استفاده و کاربرد تلویزیون براورد شود . HDMI  پورت ورودی برای دستگاه های صوتی و پروژکتورها و هر سیستمی که از این پورت استفاده نماید میباشد تا اتصال برقرار دهید .

زمینه بحث در مورد HDMI ARC  میباشد که در تلویزیون بایستی پشتیبانی شود و در دسترس باشد زیرا اصلی ترین کار این پورت ورودی انتقال صدا با کیفیت بسیار عالی میباشد . پورت ورودی HDMI ARC در تلویزیون های سامسونگ کمک میکند تا کابل اتصالی عادی 3 سایدی حذف شود و با کیفیت بهتری انتقال صدا را بدهد . بازگشت صدا توسط فناوری ARC  در ورودی HDMI انجام میشود و همیشه این ماموریت را به انجام میرساند . این فناوری در اکثر تلویزیون های سامسونگ استفاده میشود  . کابل های کمتری برای اتصال به تلویزیون میدهید در نتیجه حذف کابل اضافی میدهد ,  اتصال دستگاه صوتی به تلویزیون از طریق INPUT HDMI ARC  صدا به هر دو بلندگو و یا خروجی های بیشتر تلویزیون انتقال داده میشود و با کیفیت بسیار عالی و بعدیت بیشتر صدا پخش میگردد . بلندگوها با فناوری ARC  در تلویزیون مجهز میباشند وبرای انتقال صدا بایستی از کابل HDMI 1.4 به بالا استفاده نمایید . پورت ورودی One Connect Box  در دسترس میباشد و باند های اکسترنال اتصالی بایستی دارای فناوری arc  باشد تا عمل کرد توزیع صدا در بلندگوها با کیفیت چند بعدی پردازش شود . سینماخانگی به تلویزیون اتصال میدهید و بلندگوهای سینما خانگی و ساندبار و هر باند دیگری از فناوری ARC پشتیبانی میکند با پورت ورودی تلویزیون HDMI ARC سامسونگ میتواند کیفیت صدا را با بهترین و عالی ترین همچنین بدون تاخیر صوتی انتقال نماید .

هر دستگاه دیجیتالی و بازیهای کنسولی نظیر XBOX - PS4 . PS5  به تلویزیون اتصال دهید از پورت HDMI ARC پشتیبانی میکند و میتواند با کیفیت بسیار عای صدا را پردازش نماید که از فرمت های صوتی پی سی ام 2 کاناله و دالبی دیجیتال حداکثر قدرت 5.1 کانال پشتیبانی میکند همچنین صدای فراگیر DTS  در دسترس میباشد و میتواند کیفیت صدا با بعدیت 3D , 4D  به اشتراک بگذارد . 

 

شیوه اتصال HDMI ARC 

کابل اتصالی HDMI  بایستی از ورژن 1.4 بالا تر باشد و امروزه در سال 2022 معمولا با کیفیت ترین کابل های HDMI  تولید و به بازار عرضه میشود . اولین مرحله کابل با کیفیت  را به پورت خروجی HDMI ARC  اتصال میدهید ,  ساندبار یا سینماخانگی و یا باندهای پر قدرت اماده اتصال میباشد بایستی از ورودی کابلی HDMI ARC  پشتیبانی کند زیرا باعث میشود در بالاترین کیفیت و بهترین کیفیت صدا در محیط به جریان پخش قرار بگیرد همچنین صدا و تصویر 100 درصد همزمان پخش میگردد . بعد اتصال بلندگوی وصل شده به تلویزیون را روشن نمایید و هر محتوایی که پخش میکنید در بلندگوهای اتصالی نظیر ساندبار و سینماخانگی به اشتراک گذاشته میشود . در پشت تلویزیون پورت ورودی eARC برای کیفیت صدا در HDMI برچسب داده شده است تا خطا در اتصال نداشته باشید . معمولا این پورت خروجی صدا HDMI eARC  سومین پورت HDMI  میباشد .

یک مزیت برتر و بهتر تلویزیون سامسونگ این است که برای سینماخانگی و ساندبار سامسونگ برنامه ANYNET+ - HDMI CEC  به صورت هوشمند فعال میباشد . اما اگر باند اکسترنال اتصالی به تلویزیون غیر از ساخت سامسونگ باشد بایستی این برنامه را چک نمایید و مطمئن شوید که فعال میباشد . اگر چه برای استفاده از خروجی و ورودی های کابلی HDMI تلویزیون سامسونگ فناوری بروز شده و با کیفیت تعبیه شده است و شما خیلی اسان میتوانید اتصالات را بدهید و از کیفیت برتر صوتی و تقویت شده همچنین کیفیت چند بعدی صدا برخوردار باشید .

تلویزیون سامسونگ 2022 بدون فریم اسمارت کیفیت 4K

 

اگر خطایی رخ دهد چه کار کنیم : 

تلویزیون سامسونگ با پورت خروجی HDMI eARC اتصال ساندبار و سینماخاگی ارا میدهد تا از کیفیت تقویت شده و بهتر و چند بعدی برخوردار باشید و دز زمینه باس و تریبل لرزش صوتی بیشتری ایجاد نمایید . اما اگر اشکالی رخ بدهد و صدا طبق برنامه ریزی شما و کیفیت به اشتراک گذاشته نشود بایستی چه کار کنید : 

اولین مرحله اتصالات کابلی و ساندبار را جدا میکنید و صوت را از طریق بلندگوهای تلویزیون پخش میکنید . مهمتر از همه بایستی سینماخانگی و ساندبار شما به HDMI eARC  مجهز باشد تا کیفیت برابر با فناوری تعریف شده به اشتراک گذاشته شود . اما اگر مشکل از اتصال نبود بایستی تنظیمات و مراحل دیگر را بدهید تا کیفیت مطابق میل شما پخش گردد .  به تنظیمات تلویزیون سامسونگ بروید و HDMI-CEC را فعال نمایید این برنامه در تلویزیون +ANYNET نام دارد و حتما بایستی فعال باشد . دکمه HOME  بر روی ریموت کنترل میزنید و تنظیمات در صفحه نمایش نمایان میشود . دومین مرحله در تنظیمات قسمت مدیریت دستگاه خارجی را انتخاب نمایید . 

مرحله پایانی و سومین مرحله برنامه ANYNET پلاس در قسمت EXTERNAL DEVICE MANAGER بروید و INTER  را بزنید در نتیجه ANYNET پلاس روشن و فعال میشود . 

 

اگر کیفیت صدا افت کند چه باید کرد 

معمولا انسان ها راحت طلب هستند و در بعضی موارد سخت جایگزین کابل ارتباطی میدهند زیرا کار میکند . اما اگر کیفیت صدا افت کرد بایستی اولین مرحله کابل HDMI eARC  را تعویض نمایید گرچه تلویزیون سامسونگ برای افت صدا تنظیماتی داده است و میتوانید کیفیت صدا را بهبود ببخشید . ابتدا منیوی تلویزیون سامسونگ را انتخاب میکنید سپس طبق مراحل پیش میروید : MENU = SUPPORT = SELF DIAGNOSIS = SIGNAL INFORMATION = SIGNAL = HISTORY = HDMI DELAY LEVEL ترجمه فارسی منو را انتخاب میکنید بعد قسمت پشتیبانی میروید بعد مراقبت از دستگاه و تشخیص خود و اطلاعات سیگنال بعد تاریخچه سیگنال سپس سطح تاخیر HDMI   بعد از این مراحل طی شده قسمت های زیر را انتخاب میکنید .

BASIC  عملکرد نرمال و پیش فرض میباشد و کیفیتی عادی میدهد .

SLOW 1 برنامه تاخیر کابل HDMI میباشد کمی تاخیر اضافه میکند .

SLOW 2 برنامه اضافه کردن تاخیر بیشتری میباشد .

با انتخاب این گزینه ها سطح ضعیف سیگنال کابلی HDMI  بهبود داده میشود ,  اما اگر کابل ها را تغییر دادید و ارتقا کیفیت کابلی دادید بایستی تنظیمات را به حالت استاندارد برگردانید زیرا این تنظیمات در حال اجرا میباشد . 

 

تنظیمات مجدد ساندبار 

تلویزیون سامسونگ ساندبار اتصال داده اید اما بازدهی کیفیتی عالی نمیدهد و همه تنظیمات و اتصالات درست است . پس بایستی تنظیمات ساندبار را بدهید و طبق برنامه زیر عمل کنید . اولین مرحله نوار صدا یا موزیک در حال پخش  و تلویزیون را خاموش نمایید . دومین مرحله دکمه های افزایش + و کاهش صدا - را همزمان فشار دهید و 5 ثانیه نگه دارید تا INIT نمایان شود . سومین مرحله تلویزیون را روشن نمایید و نوار صوتی را اجرا کنید . چهارمین مرحله دکمه HOME روی ریموت کنترل را بزنید و به SETTING  بروید سپس خروجی صدا به SOUNDBAR  تغییر دهید . بعد از طی این مراحل eARC TV .5 در صفحه نمایش نشان داده میشود و صدای تلویزیون پخش میشود . 

نتیجه کلی اینکه شرکت کره جنوبی سامسونگ برای محصولات تلویزیون خود برنامه های حل شدنی برای رفع اشکال صوتی میدهد تا از کیفیت عالی صدا برخوردار باشید . پورت ورودی و خروجی HDMI eARC کمک میکند تا کیفیت صدا با سرعت عالی پردازش شود همچنین بدون تاخیر تطبیق با تصویر صدا پخش میگردد . 

ساند بار سامسونگ مدل HW-H430

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL