کولر گازی چیست و چه عمل کردی دارد , بخش دوم

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط S.mahmoudi 24/بهمن/1400

بخش دوم : 

تجهیزات اضافی برای تهویه مطبوع :

فیلتر تصفیه هوا در قسمت های مختلف تهویه مطبوع میتواند قرار بگیرد که در بعد ورود هوا از فیلترینگ میگذرد تا هوا را به نسبت کامل تصفیه نماید به شیوه ای که تمام ذرات گرد و غبار را می گیرد و در مرحله ریز تر نیز مواد الرژی زا و میکروب و باکتریها را به صورت کامل می گیرد تا در ورود هوا به داخل پنل هیچ حالت مضرر مواد ریز وجود نداشته باشد . در کنار فیلترینگ نیز فن تهویه مطبوع وجود دارد که این فن هوای تازه را همیشه که از فیلترینگ می گذرد به داخل هدایت میکند که این جریان همیشه ادامه دارد و در هر حالت سرد و گرم میتواند جریان هوا را بدهد اما این فن تهویه  مطبوع را انجام نمیدهد فقط کارایی را در سرعت مختلف میدهد تا هوای تولیدی در زمینه سرد و گرم به داخل محیط هدایت شود همچنین در کنار این فناوری فن تهویه مطبوع پنکه قابل تنظیم جهت وجود دارد که میتواند در مناطق مختلف هوا را پرتاب نماید که هوا در سردی خود باقی میماند و بدون کاستی کیفیت هوا را در هر قسمت محیط دوران میدهد که این نیز تقویت کارایی هر چه بیشتر میباشد تا در محیط هوای یک دست همیشه منتشر گردد . همچنین در کنار فیلترینگ و فن و پنکه رادیاتور گرمایش وجود دارد که در فصل زمستان نیز محیط نیاز دارد سریع گرم شود و این فناوری میتواند گرمادهی را در مدت زمان کمتری تولید نماید تا محیط را در هدف درجه حرارت مورد نظر رساند . 

کولرگازی پریمیوم 24000

خرید انواع کولر گازی سرد و گرم

 

انتخاب تهویه مطبوع مناسب برای محیط ؟ 

بستگی به محیط شما دارد که اتاق تان روبه بیرون است یا رو بهطلوع فجر یا اینکه اتاق در مسیر غروب افتاب قرار دارد و یا اینکه فضایتان در چه حد بزرگ و نیاز به چه سیستمی دارد که بایستی استفاده نمایید و همچنین در مراکز اداری و یا تجاری نیز همه موارد که باعث شود در کنترل هزینه ها بررسی نمایید و برترین تهویه مطبوع را در محیط استفاده نمایید که میتواند بسته به نیاز شما این انتخاب متغیر باشد . در یک اتاق تا 24 متری میتوانید کولرگازی 12000 را استفاده نمایید و تا مرکز بزرگ تر و ساختمان بزرگ تر باشد بایستی انتخاب را در زمینه تهویه مطبوع بزرگ تر و بالاتر ببرید تا محیط را در یک هوای کاملا خنک و گرم همیشه داشته باشید . 

کولر گازی های الجی

کولرگازی 30000 یونیوا

کنترل : 

امروزه در دنیای جدید و عصر نواوری و عصر تکنولوژی در قرن 21 همه مردم جهان شاهد پیشرفت چشم گیر علم صنعت هستیم که راحتی را در کارایی همه وسایل در اختیار می گذارد و در سیستم تهویه مطبوع نیز این فناوری همیشه رو به رشد بوده است و همچنین از طریق ریموت کنترل میتوانید تنظیمات را بدهید و هوای مورد نیاز را در ریموت کنترل بدهید که تغییرات را در قسمت فنی توسط چیپست میکرکامپیوتر به صورت هوشمند و خودکار انجام میدهد که میتوانید هوای سرد و گرم را داشته باشید . در کنار این فناوری نیز اتصال به خط wlan  اینترنت از طریق wifi  در سیستم تهویه مطبوع تعبیه داده میشود که میتواند خدمات هوای سرد و گرم را در تنظیمات از راه دور برایتان میسر سازد و همچنین در مدت زمان طولانی که در خانه نیستیدو یا محل کار و شرکت را ترک نمودا=ه اید از دور قبل ورود میتوانید سیستم تهویه مطبوع را استارت بزنید که هوای مورد نیاز سرد و گرم را برایتا در محیط انتشار یابد . و همچنین از طریق موبایل هوشمند میتوانید این تنظیمات را در اختیار داشتخ باشید که میتواند هر تنظیمات  و کارایی را که دور هستید برایتان در دسترس قرار بدهد . و در کنار خط اتصال به اینترنت ریموت کنترل وجود دارد که از طریق یک صفحه نمایش led  میتوانید تنظیمات را در اختیار داشته باشید که در چه جهت میتوانید استفاده را ببرید . ریموت کنترل همیشه اماده و در دسترس میباشد که استفاده اسان را در اختیار قرار میدهد . همچنین از طریق صدای خودتان که در سیستم تهویه مطبوع داده شده است میتوانید با صدای طبیعی خود تنظیمات را در تهویه مطبوع بدهید و استفاده مور نیاز را داشته باشید که این برنامه از طریق bixby  امکان پذیر میباشد و دستیار صوتی نیز نامیده میشود که در تهویه مطبوع های پیشرفته میتوانید این تکنولوژی را دریافت نمایید . 

کولرگازی جنرال شکار

BMS  فناوری پیشرفته برای ساختمان های  بزرگ میباشد که میتواند از طریق کامپیوتر تنظیمات مکانیکی و میزان کاردهی را برایتان بدهد و از طریق برنامه ای در کامپیوتر تنظیمات را به بهترین شیوه و اسان ترین شیوه انجام دهید که میتواند دمای محیط را که بسیار بزرگ میباشد توسط یک نرم افزار کامل در اختیار قرار بدهد و در خط مدیریت برایتان کارایی را بدهد که کنترل اسان را میتوانید داشته باشید و در خط مکانیکی و تولید هوای متناسب و همچنین مسیر عیب یابی میتواند خدمات را بدهد . سیستم امنیتی و سیستم اتش نشانی روشنایی و اسانسور و هر سیستم دیگری را میتوانید در تنظیم قرار دهید که نظارت کامل را برایتان میدهد . AC Smart Cloud پاناسونیک شرکت ژاپنی میباشد که فناوری تنظیم از راه دور را در اختیار قرار میدهد و اسان میتوانید تنظیمات را بدهید و میزان مصرف برق و تهویه هوای سرد و گرم و هر برنامه دیگری را در سیستم میتوانید از دور انجاد دهید و همچنین برنامه دهی را در سرور بدهید که سیسم طبق برنامه بتواند تهویه را انجام دهد و بعد تغییر هوای بیرونی میتوانید دباره تنظیمات را بدهید . برنامه بلوتوث در برخی از سیستم تهویه مطبوع دارای فناوری بلوتوث میباشند که دربازار جهانی نیز توجه را به خود جلب نموده است که میتواند در مسیر کوتاهی اتصال را برقرار کند . بلوتوث بدون سیم و وایرلس میتواند در مسیر کوتاهی ارتباط را ایجاد نماید و در انتقال داده نیز موثر باشد . Zigbee زیگبی یا منطقه شخصی میتواند در وسعت بیشتری خدمات اتصال به سیستم تهویه مطبوع را برایتان بدهد که در تنظیمات و عیب یابی و نقص فنی میتواند سریع هشدار را بدهد که این برای کارهای بزرگ میباشد که میتواند خدمات را ارایه و دهد و همچنین در ساختمان های بزرگ بالای 20 طبقه میتوانید از این مدیریت تهویه مطبوع استفاده را داشته باشید . Zigbee میتواند برنمه هوشمندی باشد که در قسمت تنظیمات در یک خانه مستواند نیز عمل کند همانند تنظیمات روشنایی و برق و اتش نشانی یا اطفائ حریق و هر سیستم دیگر را در کنترل نگه میدارد .  BACnet این فناوری نیز از دیگر کاربردهای کنترل سیستم های هوشمند میباشد که میتواند به نسبت تغییر یابد که کدام سیستم را میتوانید استفاده نمایید . Modbus از دیگر فناوری های مشهود میباشد که در صنعت تجارت میتواند کنترل های هوشمند را بدهد و در هر زمینه از طریق این برنامه میتوانید کاربردها را به انجام برسانید که در زمینه تهویه مطبوع هوا و سرد کردن دستگاه ها و هر قطعه مکانیکی دیگری میتواند برنامه های کاربردی را در اختیار بگذارد . 

کولر گازی های بوش

کولرگازی گری 36000

جدیدترین ویژگی های تهویه مطبوع که کیفیت زندگی را افزایش میدهد :

مشهورترین سیستم تهویه مطبوع شرکت ژاپنی پاناسونیک میباشد که نواوری را در طول سال برای سیستم تهویه مطبوع برایتان میدهد که به شرح میپبردازیم که اولین نیز سرعت فن میباشد که میتواند در تنظیم قرار بگیرد و در تنظیمات میتوانید میزان سرعت فن را در اختیار داشته باشید که در 3 مرحله و در 4 مرحله میتوانید سرعت را در تنظیم داشته باشید و در نیاز نیز میتوانید سرعت فن را در پوشش محیط قرار  بدهید . خودکار میتواند متغیر باشد و در نیاز محیط میزان گرمادهی و سرمادهی را در محیط منتشرمینماید که محیط را همیشه در یک دمای ثابت نگه میدارد که اگر سرد باشد گرم میکند و اگر گرم باشد را خنک نگه میدارد . در قسمت خنک نیز گرمای داخلی اتاق را بیرون میراند و هوای خنک را جایگزین میکند و همچنین گرما نیز هوای سرد را به بیرون میراند و هوای گرم را در محیط انتشار میدهد . DRY  هوای محیط را تهویه میکند و خنک نگه میدارد اما به نسبت سردی کمتر هوای سرد را در محیط میدهد و رطوبت را می گیرد . ECO  فناوری کارایی تهویه مطبوع میباشد که برای مصرف برق در کمترین میزان تعبیه شده است که علارغم کارایی در زمینه سرد و گرم میتواند مصرف برق را بهینه شده مصرف نماید . 

حسگر انسانی یک فناوری هوشمند میباشد که توسط حس گرهای تشخیص وجود انسان در محیط کار میکند که با تشخیص وجود انسان در محیط فن ها را در تنظیم شخص قرار میدهد و هوا را در نسبت سرد و گرم روبه انسان حاضری میکند که میتواند این تنظیمات نیز دستی انجام بگیرد و یا اینکه در حالت اتومات قرار بدهید . این فناوری نیز میزان برق مصرفی را کاهش میدهد و  ECONAVI  نام دارد که در شرکت ژاپنی پاناسونیک کیتواند این پیشرفت را شامل گردد که سیستم تهویه مطبوع میتواند انجام امور را بدهد . ECONAVI فناوری هوشمند میباشد که کارایی را طبق حضور اشخاص و طبق میزان نوردهی محیط و چیدمان مبلمان در اتاق و نشیمن میتواند کارایی متغیر داشته باشد و مصرف برق را نیز بهینه سازی نماید . 

حالت شب نیز میتواند کارایی را بدهد که در مصرف برق بسیار کم میتواند کارایی را در طول شب بدهد و همچنین میزان دمای محیط را در یک دما نگه میدارد و از سردی بیشتر و گرمی بیشتر جلوگیری میکند و همچنین در نصف شب که هوا سرد تر میشود میزان هوای سرد را نمیگذارد بیشتر بشود و همچنین در گرمادهی نیز مانع از سردتر شدن اتاق میشود .  نوارهای لوور به تنظیم پرتاب هوا به یک زاویه مشخص کمک میکند و برای اینکه هوا در دوران قرار دارد و هوای خنک جای هوای گرم را میگیرد و این دوران در مدت زمان کمتری انجام پذیرد نوارهای لوور تنظیمات را به صورتی میدهد که  هوا را در جهت شلوغ قرار میدهد و میتوانید این تنظیمات را داشته باشید . 

هنگامی کولرگازی را خاموش میکنید و کمپرسور خاموش میگردد و دباره روشن نمایید کمی با تاخیر این عمل انجام میشود و این عمل برای این است تا از کمپرسور محافظت کند و طول عمر کمپرسور بالا باشد و از عیب اوری مبرا گردد . یخ زدای به صورت خودکار انجام میشود به شیوه ای که رادیاتور از یک لوله تخلیه اب میتواند برفک را در پنل دفع نماید که رادیاتور همیشه در تمیزی میتواند عمل کند که طول  عمر بیشتری را دارا خواهد بود . برفک زدایی میزان بازدهی را نیز افزایش میده که کارایی را به نسبت بالاتری میتواند بدهد . 

خرید کولر گازی های کم مصرف

لیست قیمت کولرگازی

 

تهویه مطبوع که کیفیت هوای داخلی را بهبود میبخشد ؟

PM2.5  از ذرات ریز گرد و غبار میباشد که با چشم غیر مسلح نمیتوانید این ذرات ریز را ببینید که در مسائل بهداشتی میتواند تاثیر گذارد باشد و تهویه مطبوع را زیر سوال برده است که برای پیشرفت ذرات گیری بایستی عمل جدید تری را به انجام رساند . هر انسان در طول روز 18 کیلوگرم هوای سالم استنشاق میکند که در عمل دم و بازدم این هوا را در دوران خود و محیط دارد که در ادامه به پردازش موضوع در زمینه اطلاعات بیشتر ادامه میدهیم . 

ذرات PM2.5  و سایر الایندگی ها با چشم غیر مسلح دیده نمیشود که از الایندگی غیر سالم میباشد . گرده سرو ژاپنی از الرژن هایی هستند که باعث بیماری اسم و رینیت الرژیک و ورم ملتحمه میشود . PM 2.5  میکرومتر ذرات گرد و غبار در هوا با قطر ایرودینامیک معلق در هوا میباشد که برای سلامتی انسان مضر میباشد اما با فیلترینگ HEPA  این ذرات گرفته میشود و مانع از انتشار می گردد که هوای سالم را در محیط انتشار میدهد . فیلترینگ HEPA ذرات ریز PM2.5  را به صورت کامل حذف مینماید و میتواند خدمات را همیشه بدهد تا هوای پاکیزه را همیشه دریافت نمایید . 

PM2.5  چیست ؟ این ذرات ریز معلق در هوا در کشور چین و جنوب اسیا از غلظت بسیار بالایی برخوردار بوده  که در هوا معلق بوده و برای بهداشت محیط ایجاد اختلال نموده است و از نظر بهداشتی نیز خطرات سلامت را ایجاد میکند که برای کشورهای همسایه نیز خطرات جدی را ایجاد مینمود و نگرانی را به همراه داشته است . این ذرات به اندازه ای ریز میباشد که به عمق ریه ها نفوذ میکند که این ذرات ریز PM2.5  باعث بیماری قلبی عروقی و برونشیت و اسم و تنفسی میشود . PM10   نیز الاینده بیماری زا با ذرات 10 میکرومتر که به نسبت 2.5 میکرومتر درشت تر میباشد و ذرات درشت نامیده میشود . منابع تولید این ذرات دوده، ماسه زرد، ذرات درشت و گازهای خروجی از کارخانه ها و اجزای فرار نفتی میباشد که در فضای بیرونی میتواند معلق شود . این ذرات توسط فیلتر HEPA  گرفته میشود . مونواکسید کربن از اکسید کربن تولید میشود همانند شعله ای که با نفت و گازوییل و یا گاز شهری کار میکند , این گاز بدون بو و جرم و غیر قابل دیدن است که استنشاق میشود و برای حیواناتی از هموگلوبین حامل اکسیژن تنفس میکنند سمی و مضر میباشد همچنین قرار گرفتن در معرض مونواکسید کربن زیاد باعث تشنج و کما و حتی مرگ میشود . دی اکسید گوگرد نیز از دیگر گازهای ریز میباشد که خطر سلامتی دارد و از سوختن ذغال سنگ و چوب و نفت خام که از سوخت های فسیلی نیز تولید میشود را به وجود می اید . مس و سنگ اهن دارای گوگرد میباشد بنابراین مس و سنگ اهن را که ذوب میکنید در کارخانه دی اکسید گوگرد را تولید میکند و قرار گرفتن در سطح بالای این گاز منجر به مرگ میگردد . دی اکسید نیتروژن از طریق اکسیداسیون اتمسفر NO  که از احتراق سوخت در دمای بالا ایجاد میشود . غلظت بالای دی اکسید نیتروژن باعث گلودرد و برونشیت و ذاتالریه میشود . منابع این گاز متفاوت میباشد همانند احتراق داخلی و صنعتی و نیروگاه های حرارتی و بخاری خانگی و اجاق نفتی و بخاری نفتی این گاز را تولید مینماید . بنابراین گاز PM2.5 , PM 10 , دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن و مونواکسید کربن را میتوانید از طریق فیلترینگ تصفیه هوا در محیط توسط سیستم تهویه مطبوع بگیرید و حذف این ذرات را انجام دهید . 

کولرگازی سامسونگ 18000

خرید کولر گازی اجنرال

 

 

تهویه مطبوع که از نظر انرژی کارامد و سبز است :

سیستم تهویه مطبوع با انرژی گرمایی کار میکند و برق مصرف میکند که تولید انرژی برق نیز نیاز به سوخت فسیلی دارد و این نیز باعث تولید گرما میشود که در دهه ها میتواند برای گرم شدن زمین موثر باشد و همچنین کارکرد موتور کولرگازی یا تهویه مطبوع گرما را از خود بیرون میدهد و به محیط میدهد که این اثرات مطلوبی را در جهان بیرون ایجاد میکند و باعث گرم تر شدن هوای بیرونی میگردد . در قبال مصرف برق نیز در موتور تهویه مطبوع از گازهای CFC  و  HCFC  بهره میبرد که در مقابل لایه اروزون تخریب را ایجاد میکند که در بخش اول مقابله تهویه مطبوع به توضیح پرداختیم و میتوانید از این روند تکامل گازهای گلخانه ای برخوردار باشید و اطلاعات را کسب نمایید و همچنین در بعد ها گاز با فرمول  فریون R32  جایگزین این گازها شده است و در صورت نشت نیز هیچ ضرری برای لایه ازون نخواهد داشت . در اروپا از سیستم تهویه مطبوع با سوخت تجدید ناپذیر بهره میبرد اما در اسیا و اسیای جنوبی و چین از این فناوری عقب میباشد و در مصرف انرژی نیز بیشترین الایندگی را در محیط ایجاد میکند . مبرد سبز از طریق کارایی و راه اندازی موتور تهویه مطبوع میتواند گرمایش را به راه بیاندازد وهوای خنک را جایگزین نماید . فناوری EER  در تهویه مطبوع تعبیه میشود که میزان تولید سرمایش را بر حسب وات در ساعت محاسبه میکند . انرژی خروجی بر حسب ساعت BTU  و انرژی مصرفی بر حسب وات در ساعت در یک نقطه مبدائ محاسبه میشود . این فناوری سیستم تهویه مطبوع کارامد تری را میدهد . 

COP چیست ؟ این فناوری میزان مصرف انرژی در یک ساعت را در تهویه مطبوع به نسبت گرمایش و سرمایش اندازه گیری میکند که میتواند خدمات را ارایه دهد تا میزان بازدهی و مصرف انرژی را در یک ساعت محاسبه کند . 

SEER  چیست ؟ این فرمول واحد اندازه گیری میباشد که در یک سال و دوره  ماهه برای سیستم تهویه مطبوع در نظر گرفته میشود و میزان مصرف انرژی را در خدمت دوره شما معین میکند . محاسبه نیز در فرمول SEER  در یک فصل معین تا  ماه میتواند محاسبه گردد و اطلاعات را در اختیار قرار بدهد . 

کولرگازی جنرال گلد 24000

خلاصه 

داستان تهویه مطبوع را در دو بخش مقاله برایتان بازگو نمودیم که امیدواریم مورد توجه کاربران قرار گرفته باشد . سیستم تهویه مطبوع در سرمایش و گرمایش از انرژی برق استفاده میکند که این انرژی نیز از اب و سوخت های فسیلی تولید میشود که تبدیل انرژی را به هوای مطبوع ما تبدیل میکند و در زمینه مصرف انرژی و گرم شدن هوا موثر میباشد . موتور تهویه مطبوع یا کولرگازی که کار میکند میزان قابل توجهی گرما تولید میکند که در محیط و فضا انتشار میباشد و این در دهه ها میتواند تاثیر گذار باشد برای گرم شدن هوای کره خاکی که ضررات خود را به جای میگذارد و سیستم کولرگازی و تهویه مطبوع نیز برای هر خانه و اتاق و کارخانه و کارگاه و مراکز تجاری و دفاتر بسیار لازم میباشد که انسان طی چند دهه از استفاده مبرد سرایش را در فصول گرما تولید نموده است از لازمه قرار  دارد . همچنین پیشرفت در زمینه کارایی کولرگازی توانسته است خدمات را در سطح بالاتری ارایه دهد همانند اتصال به اینترنت از طریق WIFI  که میتواند تنظیمات را در موبایل هوشمند یا لپتاپ هوشمندتان بدهد که در هر زمان میتوانید استارت را بزنید و هوای محیط را به درجه مورد نظر برسانید . تهویه مطبوع و کولرگازی خدمات را در کوچک ترین فضا تا فضای بزرگ تر برایتان میدهد که هوای محیط را سرد و گرم میکند . 

خرید کولر گازی اصلی

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL