کوانتوم چیست؟

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط ساوان کالا 3/اردیبهشت/1401

کوانتوم چیست؟

بعضی از تلویزیون های سامسونگ از کیفیت تصویر کوانتومی برخوردار میباشند که طول موج و رنگ بندی و میزان روشنایی را در تصاویر تشخیص میدهد و در واقع کیفیت هوشمند تصویر را به اشتراک میگذارد و میتواند کیفیت 4K / 8K  در صفحه نمایش خلق کند . فیزیک کوانتوم از قوانین حرکت ذرات پیروی میکند یعنی هر شیئ و هر چیز را به صورت ذره ای معنی میدهد که در حال حرکت هستند . فوانین حرکت نیوتون در حالت اصلی خودشون برای اجرام نقطه ای کاربرد دارند و در زمینه نور به صورت ذره فرض میشود . اما در حالت اصلی که علم پیشرفت چشم گیری به خود دیده است ذرات ریز اتم رفتار الکترونها متفاوت میباشد و در بعضی مواقع الکترونها از خودشون رفتاری نشون میدهند که مخصوص امواج میباشد . قوانین فیزیک جدید نیاز به علم داشت تا ذرات الکترونها را اندازه گیری کند که در زمینه ذرات نور دخیل و رفتار الکترونها را اندازه گیری و توجیه  کنند . فیزیک دانان که مشاهده کرده بودن الکترون ها در بعضی ازمایشات مثل امواج رفتار میکنند الکترون را به صورت یک موج فرض کردند یعنی فرض کردند الکترون ها مثل نور دامنه و طول موج دارد . حال شرکت سامسونگ در امر تلویزیون می خواهد از قوانین فیزیک برای هر چه بهتر دیدن تصویر استفاده نماید.

وقتی در فیزیک کوانتوم فرض میشود که الکترون ها به صورت موج هستند نتایج بسیار خوبی به دست می اید و میتوان خیلی از پدیده های کوانتومی روشن شود . پدیده های مشهوری در فیزیک کوانتومی یا الکترون های دارای طول موج 5 اصل در توضیحات جای میگیرد که SUPERPOSITION برهم نهی . ENTANGLEMENT درهم تنیدگی , UNCERTAINTY PRINCIPLE عدم قطعیت , QUANTUM TUNNELINQ تونل کوانتومی , QUANTIZATINA ENERGY انرژی کوانتیزاتینا نتایج موجی فرض کردن ذرات هستند . فیزیک کوانتومی یا مکانیک کوانتومی خیلی ساده هستش یعنی موجی فرض کردن ذرات و واکنش های ناشی از این ذرات ,  درک اصول اولیه مکانیک کوانتومی برای اغلب مردم انقدر سخت نیست اما در پیشرفت های مکانیک کوانتومی از موفق ترین تئوری های علمی بوده است .    به توضیحات بیشتر میپردازیم و به دو قرن قبلی باز میگردیم . 

تلویزیون مارک الجی ساخت 2022 اولد کیفیت فورکا

 

در اوایل قرن بیستم انشتین تحقیقاتی درمورد پدیده فوتو الکتریک و تحقیقات پلانک نشون داده بودند که انرژی کوانتیده و یا گسیسته هستش یعنی نور خواصیت دو گانه ذره موج و اموا را دارا میباشد . MARX KARL PLANCK  مارکس پلانک استاد دانشگاه برلین در ان زمان همه تحقیقات را در زمینه تابش صفحه سیاه اختصاص داده بودند یعنی سطحی تمام تابش ورودی را جذب میکند که میتواند بخش عمده نور خورشید را جذب میکند و داغ میشوند . وقتی به جسم سیاه حرارت داده شود از خود امواج الکترو مغناطیسی حرارتی با طیفی از طول موج های معینی منتشر میکند . مثلا تکه اهنی را که گرم میکنید از خودش تابش نور قرمز و نارنجی رنگ ایجاد میکند و یا در تابستون که هوا گرم و سوزان است میتوانید گرمای ناشی از اصفالت را حس کنید که ناشی از تابش نور خورشید میباشد . اما فیزیک کلاسیک قرن نوزهم جوابگوی این پدیده مدرن نبوده است . پلانک برای توجیه این پدیده جدید ایده ای نو در سرش داشت و در سال 1900 میلادی بود که فرض کرد نور هم مثل ذرات مادی کوانتیده و یا گسسته هستند پس بر این اساس تئوری پلانک پرتو نور جریان پیوسته ای از انرژی نیست بلکه از تعداد بسیار بالای بسته های انرژی تشکیل شده است یعنی طول موج از نقطه های انرژی بسیار بالایی تشکیل شده است . مثلا اب از مولوکول های بسیار بالایی تشکیل شده است و جریان ابی را در کره زمین تشکیل داده است  . بسته های نور وابسته به طول موج و فرکانس انرژی مشخصی دارد که این بسته ها را پلانک کوانتوم نامید و را بطه ریاضی یا فرمول محاسبات ریاضی برای کوانتوم ارایه داد : E= hv = hc/y . 

این فرمول ریاضی برای محاسبه انرژی هرفوتون نور با فرکانس میباشد که در ارتباط میباشد این فرمول به عنوان یک از مهمترین ثوابت بنیادی فیزیک یعنی ثابت پلانک معرفی شد .  اما پلانک هم مثل نیوتون نمیدونست که نور از چه چیزی تشکیل شده است یعنی این فرمول در اوایل پیشرفت اندازه گیری نور و انرژی و فوتون با مشکل روبرو بود .

 در همین میان انیشتین طبق تحقیقات خود در زمینه کوانتوم نوری  فهمیده بود که رفتاری مثل ذرات ریز تشکیل دهنده ماده دارند برای تاکید بیشتر بر رفتار بسته های نور اسم فوتون را روی کوانتوم های نوری گذاشتند و برای این اختراع بود که انشتین جایزه نوبل را دریافت کرد . لوید ابروی دانشمند فرانسوی مفهوم دو گانه موج ذره ای نور را گسترش داد یعنی فرض کرد که امواج الکترو مغناطیسی نور رفتار دو گانه موج ذره ای دارد . طول موج برای اجسامی که میبینید و برای تلویزیون ها که به نمایش میگذارد قابل اندازه گیری نمیباشد زیرا انقدر طول موج کوچیک هست که این ذرات به صورت کتناوبی همیشه در دید قرار دارد . توماس یانگ دانشمند قرن بیستم ازمایش کرد که ذرات نور را اگر به صفحه ای بتاباند و از دو سوراخ موازی عبور کند اگر به تعداد بالا باشد دو خط موازی از ذرات نور را تشکیل میدهد که تک رنگ و تشکیل تصویر مثلا ابی را میدهد این اثبات میکند که نور خاصیت ذره ای و موجی دارد . 

تلویزیون های سامسونگ در بعضی مدل ها از فناوری ترکیب رنگ و نوردهی کوانتوم استفاده میکند تا ذرات نوری را در صفحه نمایش بتاباند و در نتیجه باعث میشود تا کیفیت تصویر را در واقعیت و در جذابیت و در روشنایی و در رنگ بندی و در کنتراست دقیق و وضوح بالا به اشتراک بگذارد تا کیفیتی برابر با 4K  را تولید نماید . چند مدل از تلویزیون های سامسونگ را به شرح مختصری در این مقاله قرار  میدهیم تا اشنایی بیشتری با تکنولوژی صفحه ای با ذرات ریز نوری کوانتومی داشته باشید . 

تلویزیون مارک سامسونگ 55 اینچ مدل BU8000 ساخت 2022

 

تلویزیون 55 اینچ سامسونگ 4K QLED اسمارت Q80B 2022

تلویزیون 55 اینچ سامسونگ 4K QLED اسمارت Q80B 2022  از کیفیت و ترکیب رنگ کوانتوم دات QUANTUM DOT  پشتیبانی میکند و میتواند خدمات تصویری را در کیفیت برتری بدهد تا گرافیک تصاویر را به صورت واقعی و کنتراست دقیق و وضوح بالا به اشتراک بگذارد یعنی از بیش از یک میلیار رنگ و سایه رنگی پشتیبانی میکند که از ذرات ریز کوانتومی تولید میشود و تصاویر را به صورت هوشمند تشخیص و به اشتراک میگذارد که میزان پیکسل بندی را به صورت هوشمند پردازش میکند تا نتیجه تولید تصویری برابر با 4K QLED  خلق شود . هر بازی و هر  فیلم و هر موزیک ویدیو و عکس شما را در بالاترین کیفیت پردازش میکند و شما را در کیفیت تصویر محسور میکند . 

 

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ Q70B 2022 اسمارت 4K QLED 

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 2022 اسمارت Q70B 4K QLED  با فناوری هوشمند کوانتوم دات کیفیت رنگ پشتیبانی میشود و تصاویری با علاقه بیشتری در بعدیت بالاتری و در کیفیت برتری به اشتراک میگذارد . QUANTUM DOT  فناوری ترکیب رنگ میباشد که بیش از یک میلیار سایه رنگی در قیاس کوچک تری درات نوری با طول موج بالا و طول موج کم تری به اشتراک گذاشته میشود که باعث میشود تشکیل تصاویر را به صورت هوشمند بدهد و از ترکیب  رنگ با وضوح بالای 3840*2160 برخوردار باشید . 

 

تلویزیون 55 اینچ سامسونگ 4k Qled اسمارت Q60B 2022 

تلویزیون 55 اینچ سامسونگ 4K QLED اسمارت Q60B 2022  از کیفیت برتر و از ترکیب رنگ برتر و از خلق تصویری هوشمند پشتیبانی میکند تا کیفیت برابر با 4K  تشکیل دهد که این کیفیت از پیکسل بندی و از وضوح و کنتراست و ترکیب رنگ و روشنایی و تار تصویری و ارتقائ کیفیت تصویر پشتیبانی میکند و در زمینه فناوری کوانتومی QUANTUM DOT  پشتیبانی میکند که در زووم هر چه در تصویر فرو بروید کیفیتی صاق وروان را دریافت خواهید کرد که نتیجه کیفیت برتر 4K QLED  میباشد و در صفحه نمایش دیجیتالی شما به اشتراک گذاشته میشود . ذرات رنگ با فناوری کوانتومی بیش از یک میلیارد سایه رنگی پشتیبانی میشود و میتواند ترکیب رنگ را در زنده و در طبیعی ترین حالت و در جذابیت بسیار بالایی به اشتراک میگذارد . 

کوانتوم در تلویزیون چه کاربردی دارد

 

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 4K neoQLED اسمارت QN800B 2022

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 4K NEO QLED اسمارت QN800B 2022  از فناوری و کیفیت تصویر هوشمند روز دنیا پشتیبانی میکند و میتواند خدمات تصویری و اینترنتی و انلاین و کیفیت برتر 4K NEO QLED  را به اشتراک بگذارد که در زمینه کیفیت QUANTUM DOT  پشتیبانی میشود و میتواند تصاویر را در ریزترین ذرات نوری در هر پیکسل به اشتراک بگذارد و تصویری برابر با وضوح 3840*2160 به اشتراک بگذارد و شما را در کیفیت تصویر این تلویزیون محسور نماید که جذابیت را در بیشترین حالت بیش از یک میلیارد سایه رنگی به صورت هوشمند پردازش میکند و بعدیت تصویری را در صفحه نمایش به نمایش میگذارد . 

 

تلویزیون سامسونگ 65 اینچ 8K NeoQLED اسمارت QN700A 2021

تلویزیون سامسونگ 65 اینچ 8K NeoQ,LED اسمارت QN700A 2021  دارای وضوح تصویر 8K میباشد و از پیکسل بندی بسیار بالایی پشتیبای میکند و میتواند تصاویر را در کیفیت بسیار بالا به اشتراک بگذارد که دو برابر کیفیت 4K  میباشد و میتوانید در مرورگر اینترنتی و انلاین NETFLIX  هر محتوای با کیفیت و برتر جهانی را تماشا کنید که در سطح دیگری از کیفیت برخوردار هستید و میتواند به اینترنت و موبایل هوشمند شما اتصال برقرار کند . همچنین در زمینه کیفیت تصویر و ذرات ریز و طول موج ریزرتر تصویری محتوا را به اشتراک بگذارد . تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 8K NeoQLED اسمارت QN700A 2021 از چیپ قدرتمند پردازش تصویری 8 هسته ای NEO QUANTOM PROCESSOR AI 8K پشتیبانی میکند تا تصاویر را در بالاترین کیفیت به اشتراک بگذارد که وضوح هر محتوای شما 4320*7680 در میزان پیکسل بندی محتوای شما در زمینه فیلم و موزیک و عکس میباشد تا هر صحنه را در برترین کیفیت به اشتراک بگذارد . فناوری کیفیت تصویر و روشنایی کوانتومی در تلویزیون 65 اینچ 8K NeoQLED اسمارت QN700A 2021  تعبیه شده است و بینهایت ترکیب رنگ و سایه رنگی پشتیبانی میکند تا تصاویری خلق نماید و از جذابیت بالا و در نمایش تصاویر شما بالاتر از کیفیتی به اشتراک بگذارد . 

تلویزیون مارک سامسونگ کیفیت کریستال فورکا ساخت 2022

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL