اگر جاروبرقی سامسونگ در حین کار خاموش شود چه باید کرد

ZhiarSoft.Web.PostServices.Post
نوشته شده توسط ساوان کالا 1/خرداد/1401

 

جاروبرقی خاموش شود :

جاروبرقی سامسونگ برای استفاده بیشتر و برای تمیز کاری بیشتر با کیفیت بالا خدماتی را ارایه میدهد تا به مشکل برنخورید . اگر جاروبرقی در حین روشن بودن خاموش شود چند مورد را مورد بررسی قرار دهید مثلا مدت زمان بیشتری دارید با جاروبرقی کار میکنید و موتور گرم شده است . در مورد جاروبرقی های شارژی میتواند اختلال در مورد برق رسانی ایجاد کند و مانع از شارژ باتری شود . موتور گرم کند سیم پیچی داخلی بیش از حد گرمایش دریافت میکند و چون از استاندارد خود گرم تر شده است از کار میافتد . 

موتور سایلنت  به دلیل گرم شدن از کار افتاده است و شما بایستی کابل جاروبرقی را از پریز جدا کنید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید و دباره به پریز اتصال دهید بعد روشن نمایید اگر کار کرد و قدرت مکش استاندارد بود پس مشکلی نیست و میتوانید به استفاده از جاروبرقی ادامه دهید . اما اگر جاروبرقی اختلال کاری داشت و یا روشن نشد با دستور عمل زیر پیش برید تا رفع اشکال دهید و جاروبرقی سالمی داشته باشید .

 

پریز را چک کنید 

پریز ها در خانه ها به تعداد وجود دارد تا نیاز های شما به انرژی برقی را همیشه در دسترس قرار دهد . اگر جارو برقی در حین روشنی خاموش شد سوکت پریز را چک کنید ببینید سالم میباشد همچنین در قسمت پریز چک کنید که ولتاژ مورد نیاز را تامین میکند . اولین مرحله جارو برقی را به یک پریز دیگر اتصال دهید اگر جاروبرقی روشن شد اشکال فنی وجود ندارد و با جارو برقی تمیز کاری محیط را ادامه دهید . پریز یک نکته خیلی ساده اما بسیار مهم میباشد زیرا تامین انرژی را میدهد . میتوانید با سشوار یا اطو پریز را تست کنید ایا برق رسانی میدهد . اما در صورتی که عیب از سوکت پریز نبود بایستی جارو برقی را نزد استاد کار ببرید تا رفع عیب بدهد . 

 

خرابی موتور 

جاروبرقی سامسونگ دارای سنسور یا محافظ موتور هستند تا در صورت گرم شدن بیش از حد به صورت خودکار و اتومات جاروبرقی را خاموش نماید . این سنسور باعث میشود تا کیفیت موتور و قدرت موتور و طول عمر موتور جاروبرقی حفظ گردد . اگر بر روی دسته دکمه روشن و خاموشی وجود دارد جاروبرقی را خاموش نکنید بلکه بر روی بدنه جارو برقی را خاموش نمایید . نیم ساعت صبر نمایید تا جارو برقی سرد شود  . قسمت فیلتر اگزوز موتور گرم تر میشود پس بایستی فیلتر اگزوز موتور تمیز گردد همچنین همیشه تمیز باشد تا گرمایش موتور سریع تر دفع شود . فیلتر اگر کثیف باشد هوای موتور را خارج نمیکند و باعث گرم تر شدن موتور از حد استاندارد میشود . 

قسمت لوله خرطومی و تلسکوپی را چک کنید اگر پلاستیک جلو مکش را گرفته باشد و یا انسدادی داشته باشد به هر دلیلی باعث میشود تا فشار به موتور وارد شود و استاندارد موتور را کاهش بدهد زیرا قدرت مکش با لوله و نازل کف ارتباط مستقیم دارد تا با کیفیت عالی جارو بزند . اگر مسدودی در قسمت لوله ها باشد باعث میشود تا موتور با تمام قدرت و توان کار کند یعنی در مدت زمان کمی بیش از حد گرم میشود زیرا فشار کاری را تحمل میکند  . 

تمام قطعات جاروبرقی را که تمیز کردید و دباره فیلتر اگزوز را جای خود گذاشتید و لوله تلسکوپی را به جاروبرقی اتصال دادید همچنین پریز و کابل را چک کردید دباره استارت را بزنید اگر همچنان جاروبرقی خاموش بود به تعمیر کار مراجعه کنید تا نقص موجود در جاروبرقی را رفع نماید . 

نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha
گروه های محصولات فروشگاه
ما را دنبال کنید
برند ها
ال جی
سامسونگ
سونی
شیائومی
پاناسونیک
شارپ
توشیبا
جنرال
هایسنس
یونیوا
پریمیوم
گری
شینون
زیمنس
سنکور
کارچر
فیلیپس
آاگ AEG
هیوندای
ایوولی
بوش
بکو
جی بی ال JBL