تلویزیون 85 اینچ سامسونگ کیولد 4K اسمارت Q60 مدل 85Q60A

Samsung Qled TV 4K Smart 85 Inch 85Q60A

اطلاعات تکمیلی
وضعیت : فروش فعال
گروه کالا : تلویزیون سامسونگ
تضمین اصالت : کلیک کنید
قیمت : ۸۳/۵۰۰/۰۰۰ تومان
ویژگی های اصلی
سازنده
سامسونگ
نوع تلویزیون
QLED
کیفیت تصویر
4K
سیستم عامل
Tizen
سال ساخت
2021
نقد و بررسی محصول

تلویزیون سامسونگ QLED 4K Q60A رنگهای خالص و تصاویر واقعی و واضح را تا 1000 نیت تضمین می کند. نور پس زمینه LED دوگانه کنتراست غنی و زاویه دید بهبود یافته را فراهم می کند. تلویزیون کیولد سامسونگ 85Q60A دارای طراحی Air Slim و پایه های قابل تنظیم است ، به طوری که بر روی هر نوع میز تلویزیونی مناسب است. همچنین می توانید با کوانتوم HDR و صددرصد حجم رنگ به تصاویر بهتری دسترسی داشته باشید. همچنین تلویزیون 85 اینچ  Q60A از یک طراحی مدرنی برخوردار است. خرید تلویزیون کیولد سامسونگ Q60A به افرادی که می خواهند یک نمایشگر بی قص د اختیار داشته باشند ، به طور حتم پیشنهاد می شود.

رنگ و وضوح نمایشگر کیولد سامسونگ Q60A

فناوری Quantum Dot سامسونگ یک تصویر فوق العاده واضح را با رنگ های طبیعی و شدید در تلویزیون کیولد سامسونگ 85Q60A ترکیب می کند. به علاوه ، می تواند درجه بندی های غنی از رنگ را ( بیش از یک میلیارد سایه ) بدون توجه به تاریکی یا روشن بودن تصویر ، بازتولید کند. به همین دلیل است که آنها اولین تلویزیون هایی هستند که دارای صد رنگ صد در صد مجاز هستند. به عنوان مثال ، شما می توانید محتوای یک فیلم با غروب زیبای دریا را با تن های آبی مشاهده کنید.

حالت محیط

به لطف حالت محیط در تلویزیون 85 اینچ سامسونگ Q60A ، دیگر یک تلویزیون سیاه بزرگ روی دیوار وجود ندارد. پس زمینه ای را که دوست دارید انتخاب کنید ، پیش بینی آب و هوا یا اخبار را روی صفحه نمایش دهید یا عکس های مورد علاقه خود را در تلویزیون Q60A نشان دهید. شما می توانید از Ambient Vibe برای انتخاب آسان موسیقی و ویدئو استفاده کنید. اگر می خواهید هر روز اطلاعات خاصی را دریافت کنید ، به عنوان مثال دستور کار خود یا پیش بینی آب و هوا ، یک روال تنظیم کنید. و کسانی که می خواهند از تلویزیون خود به عنوان یک قاب عظیم تصویر استفاده کنند ، می توانند عکس ها را حتی راحت تر بر روی تلویزیون سامسونگ 86Q60A بارگذاری کنند.
 

Super Ultrawide GameView & Game Bar

سامسونگ یک ویژگی جدید را در تلویزیون های Super Ultrawide GameView 2021 سامسونگ معرفی کرده است. تلویزیون های Neo QLED و برخی دیگر از مدل های تلویزیون سامسونگ اکنون برای استفاده به عنوان مانیتور برای کنسول های بازی مناسب تر خواهند بود. کنسول های بازی امروزی از رزولوشن های مختلفی پشتیبانی می کنند و علاوه بر نسبت ابعاد 16 × 9 استاندارد ، از استانداردهای پیشرفته تر 21 × 9 ، 32 × 9 نیز پشتیبانی می کنند. نسبت تصویر تلویزیون ها 16 × 9 است ، مانیتورهای بازی با نسبت تصویر 21 × 9 و پیشرفته ترین مدل های مانیتورهای بازی با صفحه نمایش بزرگ نسبت تصویر 32 × 9 دارند. تلویزیون کیولد سامسونگ مدل Q60A برای بازی کاملا مناسب می باشد. تلویزیون Q60A  سامسونگ دارای ویژگی های پیشرفته ای برای نمایش بی سابقه صفحه گسترده از عملکرد ، با نسبت ابعاد 21: 9 و 32: 9 است ، درست مانند مانیتورهای بازی واقعی. نوار بازی جدید گزینه های پیشرفته و اطلاعات عملکرد در زمان واقعی را برای محیط مطلوب بدون تاخیر در بازی ارائه می دهد. از آنجایی که بیشتر مردم نه تنها برای تماشای فیلم ، تلویزیون خریداری می کنند ، بسیاری از مردم تلویزیون هایی با صفحه نمایش بزرگ را مخصوص بازی خریداری می کنند. سامسونگ تصمیم گرفته است در تنظیمات تلویزیون برای گیمرها کمک کند و در حال حاضر اگر کنسول بازی دارید که از ویدئوهای 21: 9 یا 32: 9 پشتیبانی می کند ، می توانید با فعال کردن تنظیمات مناسب در نوار بازی ، به راحتی قالب جدید ویدیو را انتخاب کنید.

Ultrawide GameView چگونه کار می کند

چگونه می توان نسبت تصویر را تغییر داد؟ یک راه این است که به صورت برنامه ای نسبت ابعاد ویدئو را تغییر دهید ، اما همانطور که متوجه شدید ، این برای کنسول بازی های ویدئویی قابل قبول نیست. به دلایل متعددی ، افزایش تاخیر نمایش ویدئو و تحریف نسبت تصویر ویدیو. تلویزیون ، از وضوح صفحه نمایش مناسب و نسبت تصویر پشتیبانی می کند ، برای این کار در پردازنده گرافیکی تلویزیون می توانید تصویر را با نسبت تصویر مناسب نمایش دهید. وقتی نسبت تصویر مناسب را انتخاب می کنید ، تلویزیون به حالت دلخواه تغییر می کند. تلویزیون ویدئوی 32 × 9 را از یک کنسول بازی می پذیرد و از آنجا که تلویزیون از این وضوح پشتیبانی می کند ، بدون هیچ مشکلی تصویر را روی صفحه نمایش می دهد. نحوه نمایش تصویر در صفحه تلویزیون کیولد سامسونگ 85Q60A هنگام استفاده از   Ultrawide GameView بهبود می یابد. اگر Ultrawide GameView با نسبت تصویر غیر از نسبت استاندارد 16: 9 فعال باشد ، ارتفاع تصویر کاهش می یابد. در این قابلیت برای راحتی کاربر و همچنین برای انتقال تصویر روی صفحه ، که دو نوار سیاه در بالا و پایین را دوست ندارند ، ارائه شده است. برای مثال می توان تصویر را به بالای صفحه منتقل کرد.

فناوری Object Track Sound 

Object Track Sound از قابلیت های موجود در تلویزیون 85 اینچ سامسونگ 85Q60A است که از طریق بلندگوهای اضافی در طرف پایین و بالا صدایی را ارائه می دهد که کاملاً با عملکرد تصویر مطابقت دارد. Object Tracking Sound ، مخفف OTS ، برای اولین بار در سال 2020 برای سری QLED تلویزیون های برتر معرفی شد. Object Tracking Sound یک فناوری صدای فراگیر در تلویزیون سامسونگ 85Q60A است ، یعنی ردیابی حرکت اجسام روی صفحه و همراه شدن حرکت تغییر صدا.  علاوه بر Object Track Sound ، قابلیتObject Track Sound+  نیز در تلویزیون های سامسونگ به کار می رود که در سال 2021 نسخه جدیدی از Object Tracking Sound pro برای تلویزیون های NEO QLED ممتاز منتشر شد. صدای ردیابی شیئ ، در تلویزیون های کلاس پایین استفاده می شود ، می تواند در تلویزیون هایی با آکوستیک با فرمت 2.1 استفاده شود. اما Object Tracking Sound + در تلویزیون هایی استفاده می شود که تعداد بلندگوهای آنها می تواند از 5.1 فرمت آکوستیک در تلویزیون ها پشتیبانی کند. در مورد Object Tracking Sound pro  می توان گفت که اصلاح سال 2021 ، در تلویزیون های برتر NEO QLED جدید استفاده می شود. هدف اصلی این فناوری ها بهبود صدا در تلویزیون شما است. این فناوری به معنای پیگیری هر حرکتی روی صفحه است. تصور کنید ، شما نه تنها باید حرکت روی صفحه را ردیابی کنید ، بلکه باید بفهمید که جسم متحرک صدا می دهد یا نه. تلویزیون های معمولی از این نوع محاسبه برخوردار نیست. اگر صفحه تلویزیون ویدئو را با فرمت صدا 5.1 پخش کند ، همه چیز بسیار ساده تر کار می کند. این کدک دالبی یا DTS ، علاوه بر این که صدا توسط کانال هایی مانند جلو ، جانبی و عقب تجزیه و تحلیل می شود ، اگرچه تلویزیون و مطابق مشخصات این استانداردها بلندگوهای زیادی ندارد ، اما صدا با الگوریتم خاصی تنظیم می شود و بلندگوها و ساب ووفر موجود ، باعث می شود صدا جادارتر شود. اگر تلویزیون ویدئو را با صدا در قالب استریو نشان می دهد ، الگوریتم ساده شده است و هیچ کانال اضافی برای پردازش صدا وجود ندارد.

قابلیت های تلویزیون سامسونگ 85Q60A


•    Quantum HDR / Dual LED
•    Adjustable Stand
•     طراحی Air Slim
•    Object Tracking Sound Lite
•    Q-Symphony | Dolby® Digital Plus
•    برنامه Ambient Mod
•    USB Webcam Support
•    فناوری 4K AI Upscaling
•    Super Ultra Wide & Game Bar
•    Smart TV

ویژگی های فنی
مشخصات کلی
سازنده
سامسونگ
مدل
85q60a
نوع تلویزیون
QLED
نورپردازی
Edge-LED
رزولوشن صفحه نمایش
2160P
کیفیت تصویر
4K
فرکانس تصویر
60 هرتز
پردازنده
Quantum 4K
محدوده دینامیکی
HDR
صدا
20 وات
سیستم صوتی
2 کاناله
قابلیت هوشمند
سیستم عامل
Tizen
مرورگر وب
وای فای
بلوتوث
پورت HDMI
3 عدد
پورت USB
2 عدد
پورت اپتیکال
پورت شبکه
پورت آنتن
گیرنده دیجیتال
طراحی
پایه وسط
سال ساخت
2021
نظرات
نظرات کاربران
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می کند.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha